Mahfi Eğilmez'den hükümete açık mektup: İş işten geçmeden gereken yapılmalı

Türkiye'de koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 108'e yükseldi, 7 bin 402 kişiye de koronavirüs teşhisi konuldu. Ekonomist Mahfi Eğilmez, sosyal medya platformu olan Twitter'dan, 'Hükümete Açık Mektup: Hemen Bugün' başlığıyla bir paylaşımda bulundu. Koronavirüs salgınından dolayı çalışanları ve üreticileri korumak için hükümete hemen harakete geçme çağrısı yapan Eğilmez, paylaşımında "Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. . Hemen bugün" ifadelerine yer verdi.

HÜKÜMETE UYARI VE ÖNERİLERDE BULUNDU

Çok sayıda işçinin ücretsiz izne çıkartıldığı ya da işini kaybettiği günlerden geçilirken, Eğilmez hükümete şu uyarı ve önerilerde bulundu:

"Kendi yaşamlarını toplum için hiçe sayarak gece gündüz çalışan bütün sağlık personeline her türlü desteği madden ve manen vermek, onlara yönelik şiddeti önlemek için gereken her şeyi yapmak.

İşyeri kapatıldığı için geliri kesilen, üretim durduğu için ürettiğini satamayan, ihtiyaçlarını karşılamayan, borçlarını ödeyemeyen insanlarımıza maddi destek vermek."

'YASA GEREKİYORSA YASA'

“Bugün hiçbir konu bunlardan daha önemli değil” diyen Eğilmez, şöyle devam etti:

"Bugün artık kaç işyerini, kaç üreticiyi kaybettiğimizi konuşmaktan çok kaçını kurtarabileceğimizi düşünmek zamanı. İş işten geçmeden gerekeni yapmalıyız.

Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Hemen bugün."

ETİKETLER

Editörün Seçimi