PTT'de kadroluya izin verilip taşeron işçi çalışmaya zorlandı: İş bırakan işçiler kazandı

İletişim Haberleşme Posta ve Çağrı Merkezi İşçileri'nin sosyal medya hesabından paylaşılana göre salgın nedeniyle PTT'nin cumartesi günleri çalışmama emri olmasına rağmen 4. bölge müdürlüğü taşeron işçiler çalışmaya zorladı. Bayrampaşa ve Fatih posta dağıtım çalışanları da bunu kabul etmedi ve iş bıraktı. İş bırakma eylemi sonrasında kadrolu olanlara tanınan hakkı kazandıklarını duyurdular.

İletişim Haberleşme Posta ve Çağrı Merkezi İşçileri'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamalar şu şekilde:

-Salgın nedeniyle PTT İstanbul Başmüdürlüğü'nün cumartesi çalışmama emri doğrultusunda İstanbul'daki tüm merkezlerde çalışılmamasına rağmen 4. Bölge Müdürlüğü kadrolulara izin vermiş, taşeron işçilere çalışmayı dayatmıştır. İnsan onuruna yakışmayan bu ayrımcılığı kabul etmiyoruz!

-Bayrampaşa PDM ve Fatih PDM taşeron çalışanları salgına karşı alınan tedbirlerde bile ayrımcılığa uğramayı kabul etmeyerek iş biraktı.

-Bayrampaşa ve Fatih Posta Dağıtım çalışanları kadrolulardan ayrıştırılarak cumartesi çalışması dayatmasını kabul etmedi. İş bıraktı. Birlik beraberlik görüntüsü sergileyerek hakkını kazandı. Yaşasın işçilerin birliği

ETİKETLER

Editörün Seçimi