11 bin 27 kişinin pasaportunda bulunan idari tedbir kararı kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 11 bin 27 kişinin pasaportunda bulunan idari tedbir kararının kaldırıldığını belirtti. Bakanlığa bağlı müdürlük şu açıklamayı yaptı:

"Pasaport Kanununda yapılan son düzenleme ile Bakanlığımızın 2019/14 sayılı Genelgesi doğrultusunda Pasaport İdari Karar Komisyonu 20 Aralık 2019 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalar kapsamında, idari tedbir kararlarının kaldırılmasına yönelik başvurular İl Nüfus Müdürlüklerince alınmakta olup, 21 Şubat 2020 tarihi itibariyle 11 bin 27 kişinin pasaportunda bulunan idari tedbir kararı kaldırılmıştır"

PASAPORT TAHDİDİ NEDİR?

Kimlik numarası üzerine düşülen bir şerh ile pasaport alınmasının engellendiği bir idari işlemdir. Pasaport alamamanın bir sebebidir. Olağanüstü hallerde bu işlemin neden, kim tarafından, hangi gerekçelerle, hangi sebeplerle uygulandığını öğrenilemiyor. Hakkınızda pasaport tahdidiniz varsa; yeni pasaport alamazsınız, pasaportunuzu yenileyemezsiniz, yurt dışına pasaportunuz olmadığı için çıkamazsınız.

ETİKETLER

Editörün Seçimi