‘Erdoğan’la telefonda görüştüm’ sözleri yalanlanan Ahsen Unakıtan: Dedikodu yapmayalım

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ı aradığı iddiasını yalanladı. Unakıtan’ın villasındaki kaçak yapı AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılmış, Unakıtan “Bu zulüm son bulmalı” diyerek Erdoğan’a ulaşamadığını ifade etmişti. Ahsen Unakıtan bir süre sonra Erdoğan’ın kendisine geçmiş olsun telefonu ettiğini ve 10 dakika görüştüklerini dile getirmişti. Görüşme iddiasının Cumhurbaşkanlığı tarafından yalanlanmasının üzerine Ahsen Unakıtan, “Dedikodu yapmayalım spor yapalım” dedi.

‘HERHANGİ BİR TELEFON GÖRÜŞMESİ OLMAMIŞTIR’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Unakıtan’ın iddia ettiği görüşme yalanlandı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bir internet sitesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın merhum Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ı oturduğu villanın çatısının ‘kanuna aykırı’ olduğu gerekçesiyle Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılması nedeniyle telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği şeklinde bir haber yer almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ahsen Unakıtan arasında herhangi bir telefon görüşmesi olmamıştır.”

‘DEDİKODU YAPMAYALIM SPOR YAPALIM’

Görüşme iddiasının Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yalanlanması üzerine Independent Türkçe’ye konuşan Unakıtan’a ise, “Dedikodu yapmayalım spor yapalım” dedi.

ERDOĞAN’IN KENDİSİNİ ARADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Kaçak çatının yıkımından sonra Sözcü’den Fatma Vurgun’a konuşan Ahsen Unakıtan, “Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar. Bu zulüm son bulmalı” diye isyan etmişti. Belediyeden ise ‘kimse kılına bile dokunmadı’ şeklinde açıklama gelmişti. Unakıtan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşamadığını belirtmiş, daha sonra Erdoğan’ın kendisini aradığını söylemişti.

ETİKETLER

Editörün Seçimi