Ankara'ya Covid-19 etkisi: Toplu taşıma yüzde 84 azaldı

Fotoğraf: AA

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler artıyor. ‘Evde kal’ çağrılarının ardından Ankara’da toplu taşıma kullananların oranı yüzde 84 azaldı.

2 Mart tarihinde toplam yolcu sayısı 1 milyon 696 bin 595 olarak kayıtlara geçerken, bu sayı 27 Mart’ta 271 bin 782’ye kadar düştü.

RAYLI SİSTEMLER DAİRE BAŞKANLIĞI VERİLERİ PAYLAŞTI

Salgın hastalık riskine karşı toplu taşıma araçlarını azami ölçüde kullanmaları yönünde uyarılarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Evde Kal Ankara” çağrısına kulak verildiği ifade edilen belediyenin açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Alınan önlemler ve yapılan uyarıların ardından kent genelinde vatandaşların daha az sokağa çıktığı gözlemlenirken, toplu taşıma araçlarını kullananların sayısında 2-27 Mart tarihleri arasında yüzde 84 oranında azalma yaşandı. Raylı Sistemler Daire Başkanlığı verilerine göre; 2-27 Mart tarihleri arasında ANKARAKART kullanımı EGO Otobüsleri, Teleferik, ANKARAY, Metro, ÖTA, ÖHA ve TCDD gibi toplu taşıma araçlarında günden güne azaldı. Başkent’te toplu taşıma araçlarını kullanan yolcu sayısı 2 Mart’ta 1 milyon 696 bin 595 iken, bu rakam 27 Mart’ta 271 bin 782’ye kadar düştü.”

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi