Anonymous bu kez Erdoğan'ı hedef aldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın George Floyd’un ölümünün ardından attığı tweetleri alıntılayan uluslararası hacker grubu Anonymous, Berkin Elvan'ı hatırlattı.

ABD’de başlayan gösterilerin ardından Minneapolis Polis Teşkilatı'na 'savaş ilan ettiğini’ açıklayan Anonymous,  kısa süre sonra da şehrin polis teşkilatı ve belediyesinin web sitelerini çökertmişti. Hacker grubu daha sonra da ABD Başkanı Trump'ın, Jeffrey Epstein ile birlikte çocuk istismarından yargılandığı davanın belgelerini paylaştı.

Anonymous'un bu seferki hedefi ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan oldu.

Erdoğan'ın, George Floyd ile ilgili attığı İngilizce tweeti alıntılayan Anonymous, "Polis vahşeti sonucu Berkin Elvan'ın İstanbul'da (2014) ölümüne yol açan faşist yaklaşım Türkiye’nin demokrasiden uzak olduğunu göstermekle kalmadı aynı zamanda otokratik bir liderin gücü elinde tutmak için neler yapabileceğini de gösterdi. Kendi yurttaşlarını öldürmek de dahil” ifadelerini kullandı.

Anonymous daha sonra yine Erdoğan’ın ABD’deki polis şiddetini kınadığı bir tweeti alıntılayarak şu mesajı paylaştı:

““bu insanlık dışı zihniyeti kınıyorum”

Korumaların, seni protesto eden ABD yurttaşlarına saldırdı. Batı'yla ilişkileri iyi olan otokratik lider modelininin modern zaman standartlarını sen belirledin.”

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi