Ceren Özdemir annesi: Kadın cinayetleri hep faili meçhul kalıyor

Ordu'da bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Ceren Özdemir için üniversitesinde tören düzenlendi. Ordu Devlet Hastanesi morgundan alınan Ordu Üniversitesi (ODÜ) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Özdemir'in cenazesi ilk olarak Zaferi Milli Mahallesi'ndeki evine getirildi. Ardından Özdemir'in cenazesi üniversitenin Cumhuriyet Yerleşkesi'ne götürüldü. Üniversitenin Morfoloji binasında düzenlenen törende Baba Yılmaz, Anne Güfer ve abla Gizem Özdemir güçlükle ayakta durabildi. Gözaltına alınan katil zanlısı bir polisi de bıçakla yaraladı.

KATİL ZANLISI BİR POLİSİ DE BIÇAKLADI

Olayla ilgili bir kişiyi gözaltına alan polis, zanlıyı belirlemek için bölgedeki güvenlik kameralarını da incelemeye aldı. Polis ekipleri, çalışmalar sonrası katil zanlısı olduğu ileri sürülen bir şüpheliyi yakalamak için Altınordu ilçesinde operasyon düzenledi. 

Gözaltına alınmak istenen şüpheli, bir polis memurunu bıçakla karnından yaraladı. Yaralı polis hastaneye kaldırılırken, mukavemet gösteren şüpheli de etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. 

‘KIZIMIN KATİLLERİNİ BULUN’

Anne Güfer Özdemir'in "Kızımın katillerini bulun" diyerek gözyaşı döktü. Anne Güfer Özdemir, “Türkiye’de kadın cinayetleri hep faili meçhul kalıyor, bu da kalmasın” dedi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, törende yaptığı konuşmada, "Acımız çok büyük. İlimizin ve Üniversitemizin başı sağ olsun" dedi.

Konuşmaların ardından Özdemir'in cenazesi toprağa verilmek üzere Ulubey ilçesi Kumanlar Mahallesi'ne götürüldü.

Törene, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve çok sayıda öğrenci ile veli katıldı.

BABA ÖZDEMİR: ZANLININ KAFASINDA KEP VAR

Öte yandan Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir, cenaze töreni öncesi gazetecilere açıklama yaptı. Olay anına ilişkin bilgi veren baba Özdemir, "Olay evin kapısında oluyor, takip olayı. Bıçaklama olayı da evin girişinde oluyor, binanın girişinde. Otomatik çalışmadığı için ablası yukarıdan anahtar atıyor, kapının açılma sesini duyuyor, biraz bekliyor, baktı gelmiyor, inmek zorunda kalıyor aşağıya. Arkasındaki cinayet zanlısını görüyor, kep var kafasında, yani surat belli değil ve kaçıyor" diye konuştu. Özdemir, büyük kızı da pencereden siyah giyinmiş birini gördüğünü de ifade etti.

Özdemir, şüphelendiği hiçbir şey olmadığını belirterek "Çocuğumun gizli bir şeyi olsa zaten anlatırdı bana" ifadesini kullandı. Kızıyla dün sabah görüştüklerini dile getiren Özdemir, "Sabah okula gitti. Akşam okuldan çıkıyor, bale öğretmeni kendisi, özel sanat evinde bale dersi veriyor. Oradan çıkıyor, oradan takibe alıyor onu büyük ihtimalle" değerlendirmesini yaptı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi