Diyanet İşleri Başkanı: Camilerin açılışı için 1003 şükür kurbanı kesilecek

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul’daki Fatih Camisi’nin avlusunda kendisinin kıldıracağı cuma namazıyla sürecin başlayacağını açıkladı. İlk etapta cami ve mescitlerde cemaatle öğle ve ikindi namazı kılınabilecek. Diğer namazlara (sabah, akşam, yatsı) da kademeli olarak geçiş yapılacak.

Camilerin yeniden ibadete açılması dolayısıyla yarın saat 11.00’de merkezi camilerde bin 3 şükür kurbanı kesileceğini belirten Erbaş, “İnşallah yarın bütün illerimizde, ilçelerimizde müftülüklerimizin merkez camilerinde, camilerimizden ayrı kalışımız ve yeniden buluşmuş olmamızın şükrünü eda etmek için 1003 müftülüğümüz 1003 şükür kurbanı kesecek ve fakir fukara insanlara bu kurban etleri ikram edilecek” diye konuştu.

Erbaş, “Ayrıca bu süreçte, cami avluları ve meydanlar bazı yerlerde yetersiz kalabilir. İklim ve hava şartları müsait olmayabilir. Vatandaşlarımızdan, azami derecede dikkat ve anlayış göstermelerini, sabır ve sükunetle davranmalarını, hocalarımıza ve görevlilere yardımcı olmalarını, ısrarcı olmamalarını özellikle istirham ediyorum. Sağduyulu ve bilinçli olursak inşallah en yakın zamanda tüm camilerimizde ve cami içinde cuma namazlarımızı kılmamız mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi