Emre Yıldır'ın ölümüne neden olan istismar sanığı hakim karşısına çıkacak

Akrabası tarafından küçük yaşta istismara maruz bırakılan ve soruşturma süreci ilerlemediği için intihar eden Emre Yıldır'ın ölümüne neden olan Vedat Tarhan hakim karşısına çıkacak

Akrabası tarafından sistematik bir şekilde küçük yaştan itibaren cinsel istismara maruz bırakılan ve şikayetçi olduktan sonra adli süreç ilerlemediği için yaşamına son veren Emre Yıldır'ın, ölümüne neden olan sanık Vedat Turhan'ın yargılanacağı davanın ikinci duruşması 5 Aralık'ta Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Çorlu'da ailesi ile yaşayan Emre Yıldır, akrabası Vedat Tarhan tarafından 9 yaşından 18 yaşına kadar cinsel istismara maruz bırakıldı. Yaşadıkları nedeni ile bunalıma giren Yıldır, savcılığa şikâyette bulundu. Soruşturma sürecinin ağır işlemesi ve başvuru üzerinden 52 gün geçmesine karşın ifadeye çağırılmayan Yıldır, ailesi ile yaşadığı 15. kattaki evin penceresinden atlayarak yaşamına son vermişti.

Yıldır’ın ölümü sonrası gözaltına alınan Vedat Tarhan tutuklanarak hakkında müebbet hapis istemi talebi ile dava açıldı.

Davanın ikinci duruşması bugün (5 Aralık) Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 10.00'da görülmeye başlanacak.

ETİKETLER

Editörün Seçimi