Erdoğan'dan ilk veto termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasaya

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, termik santralların filtresiz çalışmasına olanak sağlayan düzenlemenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto ettiğini söyledi. Çelik, "Cumhurbaşkanımız düzenlemeyi doğru bulmamış ve veto etmiştir" dedi. Erdoğan bu kararla ilk kez veto yetkisini kullanmış oldu.

Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısına ilişkin yaptığı açıklamada, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasa ile ilgili, "Cumhurbaşkanımız düzenlemeyi doğru bulmamış ve veto etmiştir" ifadelerini kullandı

15 termik santrale iki buçuk yıl daha filtre takılmasını erteyen yasanın TBMM'de kabul edilmesi kamuoyunda yoğun tepkilere neden olmuştu.

MACRONA TEPKİ: BUNU DİYECEK SON LİDER

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, "Türkiye, Suriye'de oldu bittiye getirip operasyon düzenlerken, aynı zamanda NATO'dan destek bekleyemez" sözlerine tepki gösteren Çelik, "Bunu diyecek en son ülke Fransa en son lider Macron'dur" dedi.

Çelik, "Macron'a sorulması gereken soru 'Sizin Mali'de ne işiniz var ya da Afrika'nın çeşitli yerlerinde ne işiniz var? BM kararı olmadan yaptığınız operasyonlar ne amaca hizmet etmektedir?" şeklinde konuştu.

AKP Sözcüsü, Türkiye ile Libya arasındaki deniz yetki alanı sınırlandırma mutabakatın uluslararası hukuka uygunluğu konusunda en ufak bir tereddüt olmadığını söyledi.

'BAŞTEPE’YE GİDEN CHP’Lİ' TARTIŞMASI

Çelik, Baştepe’ye giden CHP'li tartışması ile ilgili de "Israrla bu yalan siyasetini sürdürmeye devam ettiler. Netice itibarıyla bu yalan ellerinde patlamıştır." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi