Galatasaray: Otelimizi Covid-19’la mücadele için Sağlık Bakanlığı'na tahsis etmeye hazırız

Galatasaray kulübü, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede kapsamında İstanbul'da yapımı tamamlanan otelini, hastane olarak kullanması için Sağlık Bakanlığı'nın hizmetine bedelsiz sunmaya hazır olduğunu duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, başkan Mustafa Cengiz ve yönetim kurulunun, Mecidiyeköy'de bulunan oteli, ihtiyaç duyulması halinde Sağlık Bakanlığı'nın hizmetine bedelsiz şekilde sunma kararı aldığı belirtildi.

Bodrum katlarıyla beraber yaklaşık 17 bin metrekarelik alana sahip otelin, cephe giydirmesinin de yapıldığı aktarıldı. İçerisinde henüz bir yatırım yapılmayan 13 katlı otelin, 182 odalı bir hastane olarak tamamlanmaya uygun olduğu kaydedildi.

MUSTAFA CENGİZ ‘SALGINLA MÜCADELE İÇİN KAMPANYALARI DESTEKLEYELİM’ DEMİŞTİ

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kovid-19 salgını nedeniyle başlatılan yardım kampanyalarına destek çağrısı yapmıştı.

Banka hesabından Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'ne yaptığı bağışın makbuzunu da paylaşan Cengiz, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Güzel ülkem için... Gece gündüz demeden önce sağlık diye koşan sağlık çalışanlarımıza ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek için gücün yettiğince, seferberlik ruhuyla, salgınla mücadele için kampanyaları destekleyelim. Hep birlikte, haydi Türkiyem.”

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi