Haber Global'den Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesi sonrası açıklama

Haber Global'de yayınlanan 'Neden?' programına katılan CHP'li Muharrem İnce, sözünün kesilip AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı konuşmasına bağlanılmasına tepki gösterdi ve canlı yayını terk etti. Haber Global, İnce'nin canlı yayını terk etmesine ilişkin sosyal medya platformu olan Twitter'dan açıklama yaptı.

'SÖZLÜ OLARAK TEPKİSİNİ GÖSTERMEK YERİNE YAYINI TERK ETTİ'

Haber Global'in Twitter'dan yapmış olduğu paylaşım şöyle:

"Biz de kendisine bu eleştirisini saygıyla karşılayacağımızı ifade ettik. Ancak Sayın İnce, Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının ardından stüdyoya dönüldüğünde sözlü olarak tepkisini göstermek yerine yayını terketti.

'KENDİSİNE HER ZAMAN EKRANLARIMIZIN AÇIK OLDUĞUNU YİNELERİZ'

Böyle olmasını arzu etmezdik ama biz yine de yayınımıza katılmasından dolayı Sayın Muharrem İnce’ye teşekkür ediyoruz. Kendilerine her zaman ekranımızın açık olduğunu yineleriz."

MUHAREEM İNCE NE DEMİŞTİ?

Kendi sözlerinin kesilip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarının verilmesi nedeniyle yayını terk eden İnce şunları söylemişti:

"Birincisinde ‘Okçular Vakfı'ndaki konuşmasını vermeyeceğiz’ dediniz, verdiniz. İkincisinde, ben konuşuyorum burada. Otuz beş televizyon onu veriyor zaten. Üçüncüsünde benden habersiz tekrar acilen beni kesip ona bağlanıyorsunuz. Ben bir daha sizin yayınlarınıza katılmayacağım. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak. Otuz beş televizyonda Erdoğan konuşuyor, onun karşısında 2 yıl önce rakip olmuş birisiyim ben. Ben gururumla kimseyi oynatmam. Kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor. Erdoğan'ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti. Ben Erdoğan'dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar vardır, sokaklar vardır. Konuşsun otuz beş televizyonda, bir tanesinde de ben konuşayım. Niye kesiyorsunuz? Böyle olmaz. Erdoğan bu memleketin kurucusu değil, sahibi değil. Çağırıyorsanız buraya birisini konuşturacaksınız. Size söylemiyorum, patronlarınıza söylüyorum. Çağırmayın o zaman kardeşim, ben kimseye yalakalık yapamam. Ben sadece AK Parti'ye karşı değil, Cumhuriyet Halk Partisi'nde de demokrasi mücadelesi vermiş bir insanım. Türkiye'nin demokrasi mücadelesine ihtiyacı vardır. 16 milyon insan oy vermiş bana, bu insanlara saygısızlık olarak görüyorum."

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi