Hande Fırat: Bu sefer susamayacağım

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü programı sırasında rahatsızlanarak programı sonlandırmıştı. Tansiyon sorunu yaşayan Fırat, sosyal medyada kendisi hakkında yapılan değerlendirmelere isyan etti, o yorumlardan bazılarını da köşesinde aktardı. Canlı yayın akşamı neler yaşadığını yazan Fırat, gözlerinin karardığını, üşüme ve titreme geldiğini söyledi. Fırat, yazısında “Bazen susuyorum... Bu sefer susamayacağım. Ben sadece fenalaştım, hastalandım. Hakkımızda bizi hiç tanımadan üretilen tüm spekülasyonlara, yalanlara, iddialara rağmen bizler sıradan insanlarız. Azıcık insaf” ifadelerini kullandı.

Fırat, Hürriyet'te yer alan yazısında yayın esnasında yaşananları şöyle anlattı:

“O gün fazladan yorulmuş da olabilirim. Programda başım dönmeye, gözüm kararmaya başladı. Editörümüze “Ara var mı?” diye sordum. Reklam olmadığını söyledi. “Dayanmazsam ne yaparız?” dedim, kamu spotu girebileceğimizi söyledi. Çantamı istedim, ağrı kesici içerim diye düşünerek. Sizlerin görmediğiniz açıdan stüdyoya çantam sokuldu. Kendi kendime “Dayan Hande, geçecek, yok bir şey” deyip durdum. Geçmedi. Ben orada, yayın sırasında düşmekten korktum.

Konuklar, çalışma arkadaşlarım hepsi yanımdaydı. Yatırıp ayaklarımı kaldırdılar, kolonya ile rahatlatmaya çalıştılar. Sonra üşüme ve titreme geldi. Ambulans geldiğinde titriyordum. Saat ikiye kadar hastanedeydim, dün yeniden ayrıntılı tetkikler için gittim. Kötü bir şeyden şüphe edilmiyor.”

ETİKETLER

Editörün Seçimi