Hrant Dink Vakfı’na tehdit mesajları gönderen ikinci şüpheli yakalandı

Hrant Dink Vakfı'na yapılan ikinci tehdit ile ilgili şüphelilere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Vakfa tehdit mesajı gönderdiği tespit edilen Şüpheli E.B. İstanbul’da yakalandı. Şüphelinin bir müddet ABD’de yaşadığı ve çok sayıda suç kaydı olduğu belirlendi.

Hrant Dink Vakfı Avukatı Fethiye Çetin, tehditlerin devam ettiği yönünde açıklama yapmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ikinci tehdit ile ilgili şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

İSTANBUL’DA YAKALANDI

Başlatılan soruşturmada Vakfa tehdit mesajı gönderdiği tespit edilen Şüpheli E.B. İstanbul'da yakalandı. Şüphelinin bir müddet ABD'de yaşadığı ve çok sayıda suç kaydı olduğu belirlendi.

BİR KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Dün Hrant Dink Vakfı’na e-posta ile tehdit mesajı gönderdiği iddiasıyla Konya’da yakalandıktan sonra İstanbul’a getirilen H.A. da çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Hrant Dink Vakfı'na ve Rakel Dink'e gelen tehdit mesajlarının Hrant Dink cinayeti öncesiyle benzerlik gösterdiğini söyleyen vakıf avukatlarından Fethiye Çetin dün gece de bir tehdit geldiğini belirterek "Olay yetkililerin açıkladığı gibi münferit bir hadise değil" dedi.

Hrant Dink Vakfı avukatlarından Fethiye Çetin, Rakel Dink ve vakfa yönelik ölüm tehditlerine ilişkin konuştu. Vakfa dün gece (31 Mayıs) bir tehdit mesajı daha geldiğini söyleyen Çetin, saldırı ve mesajların son dönemde arttığını, gelen tehdit mesajlarının yetkililerin açıkladığı gibi münferit bir hadise olmadığını belirtti. Çetin, mesajların Hrant Dink’in öldürülmesi öncesinde gelen mesajlarla aynı içeriğe sahip olduğunu kaydetti.

(Sözcü'den Can Özçelik, Bianet'ten Hikmet Adal)

ETİKETLER

Editörün Seçimi