İşçi eyleminde 6 kişi gözaltına alındı

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi tarafından Ankara'da Madenciler Anıtı önünde yapılacak olan '2019 Yılında Türkiye ve Ankara İş Cinayetleri Raporu'na ilişkin basın açıklamasına izin vermeyen polis, 6 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanları duyuran İSİG Meclisi Twitter hesabı, polis tarafından yırtılan, çöpe atılan afişleri ve pankartları da paylaştı.

İSİG Meclisi, sosyal medya platformu olan Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımla 6 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. İSİG Meclisi tarafından yapılan paylaşım şöyle:

"Ankara'da Madenciler Anıtı önünde yapılacak olan 2019 yılı iş cinayetleri raporu basın açıklamasına polis saldırdı, 6 arkadaşımız gözaltına alındı..."

İSİG Meclisi, Twitter'dan yapmış olduğu bir başka paylaşımda ise polis tarafından yırtılan, çöpe atılan afişleri ve pankartları duyurdu. Paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"2019 yılında 1736 işçi yaşamını yitirdi...
Ankara'da polis tarafından yırtılan ve çöpe atılan afişlerimiz, pankartlarımız...
İş cinayetlerini önlemek için sürdürdüğümüz mücadele devam edecek...
Gözaltılar serbest bırakılsın..."

GÖZALTI ARACINDA BASIN AÇIKLAMASINI OKUDULAR

Gözaltına alınan Pınar Abdal, Özgür Bozkurt, Furkan Bircan, Osman Çokaman, Kansu Yıldırım ve Zarife Çamalan polis saldırısı nedeniyle yapamadıkları açıklamayı gözaltı aracında okudu.

ETİKETLER

Editörün Seçimi