İşçiler, yaşamına son veren arkadaşlarının cansız bedeninin yanında çalıştırıldı

Kocaeli’nde çalıştığı fabrika deposunda intihar ederek ölen bir işçinin cenazesinin yanında arkadaşları zorla çalıştırıldı.

Evrensel’in haberine göre, Bayram Kömürcü isimli işçinin arkadaşları, “Bugün, geçici çalıştığımız yerde arkadaşımız kendini asarak hayatına son verdi. Bu sabah iş başı yaptıktan sonra, depoda bulundu. En kötüsü savcılık gelene kadar biz arkadaşımızın cansız bedeni orada dururken çalıştık. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Biz çalışmaya devam ettik. Psikolojimizi bozdular” dedi.

Olayın yaşandığı Corazon Ambalaj fabrikası daha önce Debant Plastik olarak faaliyet gösteriyordu. Debant Plastik de çok sayıda işçinin mağduriyet iddiaları ile gündeme gelmişti.

Emek Partisi (EMEP), Dilovası'nda çalıştığı fabrikada hayatına son veren Bayram Kömürcü hakkında açıklama yaptı. Tüm işçi ve emekçilere örgütlenme çağrısı yapılan açıklamada "Biz işçileri insan yerine koymayanlardan da hesabı biz işçiler soracağız. Bizlere reva görülen bu yaşamın, bizlerden, çocuklarımızdan çalınanların hesabını soralım" denildi.

EMEP Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik tarafından yapılan açıklamada "Sermaye sınıfı ve onun hükümeti, hepsi ama hepsi Bayram'ın ve hayatına son veren işçilerin ölümlerinin, cinayetlerinin sorumlusudur" denildi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi