Kazı çalışmasını engellemek isteyen kadın profesör kepçenin önüne yattı

Fotoğraf: Twitter

Denizli'de bulunan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) kampüsü içindeki yerli tohum ile bitki üretimi yapılan Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİYOM) tarlasında kazı çalışmasına üniversitedeki iki akademisyen engel olmak istedi.

BİYOM Müdürü Prof. Dr. Ali Ramazan Alan ve Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fevziye Çelebi, kazı çalışmasını engellemek için söz konusu alana geldi.

Kazıyı engellemek isteyen Prof. Dr. Fevziye Çelebi kepçenin önüne yattı.

Üniversite yerleşkesinde bulunan BİYOM botanik bahçesi arazisindeki kanalizasyon sistemi çalışmalarına karşı çıktıkları sırada güvenlik görevlilerince darp edildiklerini söyleyen Alan ve Toprak, Servergazi Devlet Hastanesinden rapor aldı.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Prof. Dr. Fevziye Çelebi Toprak ise sayısız güzel projelere imza attıkları merkezin uygulama arazisinin foseptik çukuru açılma bahanesiyle iş makineleriyle tahrip edilmesine karşı çıktıkları sırada darp edildiklerini belirterek olaya karışanlar hakkında şikayetçi olduğunu söyledi.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Pamukkale Üniversitesinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, yerli tohum ve bitki üretim projelerinin yürütüldüğü üretim tarlalarına dozerle müdahale iddialarının gerçeği yansıtmadığı savunuldu.

Tükenmez Haber, AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi