33 yaşındaki hemşire koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 18 bini aştı. Dün Twitter'dan açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısının 44'e, vaka sayısının ise 1872'ye yükseldiğini duyurdu. Eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın 33 yaşındaki hemşire akrabası Dilek Tahtalı, koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetti. Topal, Tahtalı’nın 10 Mart Salı gününden beri koronavirüs ile mücadele ettiğini belirtti.

'SEDYE ÜZERİNDE BEŞ SAAT BEKLETİLİYOR'

33 yaşındaki Tahtalı, İstanbul’da özel bir hastanede hemşire olarak görev yapıyordu.Konuyla ilgili olarak Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem'e konuşan Topal, Tahtalı’nın geçen 10 Mart günü öğleden sonra 16.00 sıralarında ilk defa rahatsızlandığını ve ateşinin yükselerek, grip belirtileri gösterdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önce Cerrahpaşa’ya gidiyorlar yer yok deyince Samatya’daki hastaneye geçiyorlar. Orada sedye üzerinde beş saat bekliyor. Annesi bana haber verince devreye girerek Türkiye Gazetesi Hastanesi’ne sevkini sağladım. Orada tedavi görüyordu. 16’sında ise Bakırköy’de Sadi Konuk Hastanesi’ne sevkedildi. Yoğun bakımdaydı. Yeni getirilen ilaçtan verilecekti. Ancak kurtarılamadı."

Tahtalı’nın gençlik yıllarından beri kemik kanseri ile mücadele ettiğini söyleyen Topal, hastalığı nerede ve nasıl kaptığı konusunda bilgisi olmadığını da kaydetti.

AİLESİNİN TEST SONUÇLARI NEGATİF ÇIKTI

Topal, Tahtalı’nın fakir bir ailenin tek çocuğu olduğunu, özel bir hastanede çalışıyor olmasına karşın muhtemelen parasını ödeyemeyecekleri düşüncesiyle çalıştığı hastane götürülmemiş olabileceğini söyledi.

Topal, Tahtalı’nın bu akşam memleketi olan Amasya’ya gönderilerek defnedileceğini söyledi.

Bu arada 12 gündür karantinada bulunan Tahtalı'nın ailesinin ise test sonuçlarının negatif çıktığı öğrenildi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi