Meteoroloji'den 5 il için 'sarı kod' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) sarı kod ile yapılan uyarıya göre; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak'ta gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. MGM tarafından yapılan uyarıya göre, İstanbul ve çevresinde ani sel baskınları ve yıldırım olabilir.

YAĞIŞLARIN KUVVETLİ OLACAĞI TAHMİN EDİLİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak’ta gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji’den sarı kod ile yapılan uyarıda, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da beklenen yağışların, gece saatlerinden başlayarak bugün öğle saatlerine kadar (22.05.2020 Cuma) kuvvetli (20-40 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

ANİ SEL UYARISI

Yapılan açıklamada, muhtemel ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. Düzce ve Zonguldak’da ise beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün (22.05.2020 Cuma 06:00-15:00) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli olacağı öngörülüyor.

ZAMAN ZAMAN FIRTINA ŞEKLİNDE ESECEĞİ TAHMİN EDİLİYOR

Yağışların Karadeniz bölge geneli ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara’nın kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu bölge geneli ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi