İdlib’de çatışma: 2 asker yaşamını yitirdi

Türkiye’yle Rusya arasındaki İdlib geriliminde çözümsüzlük sürerken, Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de 2 askerin hayatını kaybettiğini, 5 askerin yaralandığını duyurdu.

MSB, “Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı, geçtiğimiz haftalarda Suriye ordusunun kontrolüne geçen Nayrap köyünü geri almaya çalışan silahlı militanların Nayrab köyüne saldırı başlattığını duyurmuştu.

 

'TSK GÖZLEM NOKTASININ ETRAFI RUS SAVAŞ UÇAKLARI TARAFINDAN VURULUYOR'

Bu arada MSB açıklamasında, 2 askerin hayatını kaybetmesine neden olan hava saldırısının kim tarafından düzenlendiği belirtilmezken, bölgeden gelen haberlere göre, Neyrab çevresinde bulunan Kimnes'teki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) gözlem noktasının etrafının Rus savaş uçakları tarafından vurulduğu öne sürüldü.

ALTUN: İNSANLIK ÖNÜNDE HESAP VERECEK

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada saldırının Suriye ordusu tarafından yapıldığını duyurdu. Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"İdlib’te barışı temin etmek, insani yardım faaliyetlerini yönetmek üzere bulunan askerlerimize Rejim tarafından gerçekleştirilen saldırıda 2 askerimiz şehit olmuş, 5 askerimiz yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Devletimiz şehitlerimizin kanını yerde bırakmamış, bırakmayacaktır.

Suriye’yi kana, teröre, gözyaşına açık hale getiren kim varsa insanlık önünde hesap verecektir.

Devletimiz büyüktür, milletimiz azizdir, vatanımız kutsaldır."

ETİKETLER

Editörün Seçimi