Ölüm orucundaki avukat Ebru Timtik'in ailesinden açıklama: 75 kilodan 45 kiloya düştü

145 gündür ölüm orucunda olan Avukat Ebru Timtik'in ailesi, Avukat Aileleri'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada '75 kilodan 45 kiloya düştüğü ve sağlık durumunun kötüye gittiğini, avukatı ile son görüşmesinde cümlesini toparlamakta dahi zorluk çektiğini, ayrıca eklem ağrılarının arttığını öğrenmiş bulunuyoruz' denildi.

'TEDBİR AMAÇLI HİÇBİR ŞEY YAPILMIYOR'

"Bizler, adil yargılanma talebi ile 145 gündür ölüm orucunda olan Avukat Ebru Timtik'in ailesiyiz" diye başlayan açıklamada şunlar kaydedildi:

-Ebru'nun ölüm orucu sürecinde çok hızlı kilo kaybı yaşadığını, 75 kilodan 45 kiloya düştüğü ve sağlık durumunun kötüye gittiğini, avukatı ile son görüşmesinde cümlesini toparlamakta dahi zorluk çektiğini, ayrıca eklem ağrılarının arttığını öğrenmiş bulunuyoruz. Corona'nın da hapishanelerde özellikle Silivri Hapishanesi'nde yayıldığını, tedbir amaçlı hiçbir şey yapılmadığını endişeyle takip ediyoruz.

-Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hiçbir çıkar ve maddi kaygı gütmeksizin Soma ve Ermenek maden faciaları, Çorlu tren katliamı, Ali İsmail Korkmaz, Dilek Doğan, Berkin Elvan gibi toplumun vicdanını yaralayan birçok davayı üstlenmişlerdir. Suçları, ezilen, haksızlığa uğrayan sınıfın yanında olup onları sahiplenmeleridir.

-Ebru ve Aytaç, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin bir an evvel dosyalarını okuyup sonuçlandırmasını talep ediyorlar. Bugün bize düşen, avukatlarımıza sahip çıkmak ve adil yargılanmaları için mücadelelerine ortak olmaktır. Çocuklarımızı ancak onları sahiplenip seslerine ses olursak yaşatabiliriz.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi