Yaptırdığı test sonucunu beklemeden yolcuğa çıkan yurttaşın bindiği otobüs karantinaya alındı

İstanbul’dan Diyarbakır’a giderken test sonucu otobüste öğrenilen kadın Sakarya’da hastaneye kaldırıldı. Yola devam eden otobüs ise Bolu’da karantinaya alınacak.

İstanbul’da yaşayan S.Ç. isimli yaşlı kadın 2 gün önce korona virüs testi yaptırdı. Test sonuçları henüz çıkmayan kadın, memleketi Diyarbakır’a gitmek için bilet aldı. İstanbul’dan hareket eden otobüse binen kadının test sonuçları yolculuğu esnasında doktoru tarafından kendisine aktarıldı.

Test sonucu pozitif olduğu için yolda panikleyen kadın durumu muavine bildirince, Diyarbakır’a gitmekte olan yolcu otobüsü Sakarya’da durdu. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen kadın karantina altına alınırken, yolcu otobüsü ise tekrardan hareket etti.

Durumun bildirilmesi üzerine otobüsün Bolu’da durdurularak karantinaya alınacağı öğrenilirken, kadının hastanede tedavisi sürüyor.

MUAVİN: TESTİ POZİTİF ÇIKAN KADIN BENİ ÖPTÜ

Otobüs muavini ise, “Virüs testi pozitif çıkan kadın beni öptü, bahşiş de verdi. Koronavirüs testi pozitif çıktı teyzenin, İstanbul’dan Diyarbakır’a gideceğim. 2 çocuğum var ben onların yanına gideceğim belki benim de testim pozitiftir” dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi