Yavaş'ın girişimiyle 43 başkentten ortak platform: 'COVID-19 Başkentler Dayanışması'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın öncülüğünde 43 başkent Covid-19 salgını nedeniyle bir araya geldi. 43 başkentin bir araya gelerek kurduğu palatformun adı, 'Covid-19'a Karşı Dünya Başkentleri Platformu' oldu. Covid-19 salgını sürecinde atılan adımların, haberlerin ve makalelerin yer aldığı platform 'www.capitalsinitiative.org' adlı internet sitesini de hayata geçirdi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Yavaş, "Bu web sitesi COVID-19 salgınına karşı mücadelemizde deneyimlerimizi birbirimizle paylaşabileceğimiz bir mecradır" ifadelerini kullandı.

'COVİD-19 BAŞKENTLER DAYANIŞMASI ADLI BİR PLATFORM KURDUK'

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Yavaş, “Türkiye Cumhuriyetinin Başkenti Ankara olarak tüm dünya başkentlerini bir araya getiren ‘COVID-19 Başkentler Dayanışması’ adlı bir platform kurduk. Bu web sitesi COVID-19 salgınına karşı mücadelemizde deneyimlerimizi birbirimizle paylaşabileceğimiz bir mecradır” dedi.

COVİD-19 SALGININA AİT GÜNLÜK VERİLER PAYLAŞILMAYA BAŞLANDI

Londra, Pekin, Moskova gibi başkentlerin de yer aldığı platformun oluşturduğu “www.capitalsinitiative.org” internet sitesi üzerinden, salgın süreciyle ilgili mücadele yöntemleri, güncel haberler, Dünya Sağlık Örgütü’nden alınan Covid-19 salgınına ait günlük veriler ve bilgiler paylaşılmaya başlandı.

PLATFORMDA HANGİ BAŞKENTLER YER ALIYOR?

Kurulan platformda yer alan başkentlerin tamamı ise şu şekilde sıralandı: “Atina, Bağdat, Bangkok, Banjul, Bişkek, Brüksel, Budapeşte, Buenos Aires, Bükreş, Dnipro, Doha, Guanco, İslamabad, Kanberra, Karkiv, Kiev, Lefkoşa Türk Belediyesi, Londra, Lübliyana, Maputo, Moskova, Nur- Sultan, Paris, Pekin, Priştine, Riga, Saraybosna, Sejong, Seul, Shenzhen, Singapur, Tahran, Taipei, Talin, Tiflis, Tiran, Tokyo, Tunus, Ulan Batur, Vaşington, Viyana, Zagreb.”

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi