Yeni infaz yasasına büyük tepki: Affetmiyoruz

Yeni infaz yasasının; toplumsal olaylarda yaşanan cinayetleri, kadına şiddet, çocuk istismarı gibi suçları kapsamasının tepkileri sürüyor.

Sosyal medyada yeni infaz yasasına tepki gösteren kullanıcılar #Affetmiyoruz etiketi altında buluştu.

BERKİN ELVAN'IN AİLESİ: BAŞKA ÇOCUKLAR ÖLDÜRÜLMESİN

2013’te Gezi Parkı Direniş’inde hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesi “Biz çocuklarımızı katleden katillerin ADİLCE yargılanmasını istiyoruz. Biz aydınların, gazetecilerin, avukatların, siyasi tutsakların serbest bırakılmasını istiyoruz. Eli kanlı katilleri affetmiyoruz.” İfadeleri ile tepki gösterdi.

Berkin’in babası Sami Elvan, siyasi tutsaklara özgürlük isterken; annesi Gülsüm Elvan ise “Kadınları, çocuklarımızı katledenlerin SERBEST bırakılmasını istemiyoruz.” İfadelerini kullandı.

OĞUZ ARDA’NIN ANNESİNDEN TEPKİ

Çorlu Tren Kazası’nda yaşamını yitiren 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz ise sosyal medya hesabından yeni infaz yasasına “İhmalleri ile sevdiklerimizin ölümüne sebep olan katilleri affetmiyoruz. Devletin kurumuna güvenip, ilk kez trene binip, hayatına 9 yaşında veda etmek zorunda bırakılan oğlum Oğuz Arda’nın katillerini affetmiyoruz.” Diyerek tepki gösterdi.

SOSYAL HAKLAR DERNEĞİ: KABUL ETMİYORUZ

Sosyal Haklar Derneği ise sosyal medya hesabından paylaştığı videoda “Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan sosyal cinayetlerin faillerinin aklanmasına neden olacak bu düzenlemeyi kabul etmiyor, katilleri affetmiyoruz.” İfadelerini kullandı.

İşte kullanıcılardan “AFFETMİYORUZ” tepkileri:

ETİKETLER

Editörün Seçimi