TÜKENMEZ HABER

Eskişehir’de Entil Endüstri, Hapalki Döküm ve Tarkon Makine işyerlerinde çalışan ve 5 aydır ücretlerini alamayan işçiler haklarını almak için mücadelelerine devam ediyor. Entil önünde bekleyen işçiler fabrikaya girerek eylem başlattı. Fabrika içinde direniş başlatan işçilerden 15’i gözaltına alındı. Vinç üzerindeki işçilerin eylemi ise devam ediyor. Eskişehir’den Ankara’ya yürümek isteyen işçileri yine jandarma durdurdu. Bir grup işçi de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) önünde basın açıklaması yaptı. İşçiler, TMSF önündeki basın açıklamasının ardından oturma eylemi başlattı. TMSF önündeki eylem istenilen taleplerin yerine getirileceğinin sözü verilmesi üzerine sona erdirildi.

‘YENİDEN ANKARA’YA YÜRÜYÜŞE GEÇİYORUZ’

Metal işçileri sendika ile görüşmeleri sonrasında “Yeniden Ankara'ya yürüyüşe geçiyoruz…” kararı aldı. Eylem yapan metal işçileri yine engellendi.

TMSF ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ SONA ERDİRİLDİ

DİSK Genel başkanı ve yöneticilerinin de katılımıyla, haklarını arayan Entil, Hapalki ve Tarkon işçileri, basın açıklamasının ardından TMSF önünde oturma eylemi başlattılar. TMSF önündeki eylem istenilen taleplerin yerine getirileceğinin sözü verilmesi üzerine sona erdirildi.

TMSF İLE YAPILAN GÖRÜŞME OLUMLU OLDU

Birleşik Metal İş, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda TMSF yöneticileri ile yapılan görüşmenin olumlu olduğunu duyurdu.

15 İŞÇİ GÖZALTINA ALINDI

Fabrika içinde direnen 15 işçi polis tarafından gözaltına alındı. Vinçlerdeki işçiler ise eyleme devam ediyor . Ankara’ya yürüyenlerin önü jandarma tarafından kesildi işçiler oturma eylemini bulundukları yerde devam ettiriyor.

DİSK GENEL BAŞKANI: #SUSAMAM DİYORUZ

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda “Sendikamız @BirlesikMetal üyesi metal işçileriyle beraber #Susamam diyoruz! Yıllarca ürettik, alnımızın teriyle çalıştık. Sadaka değil, hakkımız olanı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ’

Ankara yürüyüşünde jandarma tarafından yolu kesilen işçiler “Direne direne kazanacağız” dedi.

ETİKETLER


Editörün Seçimi