Koton tepkiler üzerine geri adım attı: Çalışma şartları iyileştirilecek

Sosyal medyada iş şartlarını protesto eden Koton çalışanları, hedefine ulaştı. Koton tarafından yapılan açıklamada, yemek ücretlerine zam yapılacağı, vardiyanın sabitleneceği gibi ifadelere yer verildi.

KOTON, GERİ ADIM ATTI

Sosyal medyada iş şartlarını protesto eden Koton çalışanları işverene geri adım attırdı. Farklı kesimlerden gelen tepkiler ve sosyal medyada başlatılan protesto kampanyaları karşısında geri adım attığını duyuran Koton’dan yapılan açıklamada, yemek ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapılacağı, vardiyanın sabitleneceği ve prim prosedüründeki sayım eksiği uygulamasının kaldırılacağı belirtildi.

İŞTEN ATILAN İŞÇİLERİN AKIBETİ

Açıklamada, çalışma koşullarını protesto ettikleri için tazminatsız olarak işten atılan işçilerin akıbetine dair bir bilgiye ise yer verilmedi.

NE OLMUŞTU?

6 bin 500 kişinin çalıştığı Koton'da çok sayıda işçi işten çıkarıldı. Koop-İş Sendikası tarafından verilen bilgiye göre, 40'a yakın sendika üyesinin yanı sıra, sendikaya üye olmayan işçiler arasından da çıkarılanlar oldu. Herhangi bir gerekçe gösterilmeden çıkarılan işçilerin bazıları telefon ile aranarak işten atıldığını öğrendi. 25 Ekim Cuma günü  Koton’da işten çıkarmalar “#KotonBoykot” hashtagi ile Twitter’da ilk sırada gündem oldu.

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi