Adnan Özyalçıner için Kitap Fuarı’nda onur gecesi düzenlendi

Geleneksel TÜYAP Kitap fuarı İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde 2 Kasım Cumartesi günü başladı, fuar 10 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek. 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner, konuşmasında “Ben İstanbul'u yazdım” ifadelerini kullandı.

YÜZLERCE YAZAR OKURLARIYLA BULUŞUYOR

TÜYAP kitap fuarında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinlikleriyle imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşuyor.

ANA TEMA: EDEBİYATIMIZDA 50 KUŞAĞI

Bu yıl için belirlenen “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” ana teması kapsamında özel etkinliklere ev sahipliği yapan fuarda Zeynep Oral yönetiminde Ayşegül Yüksel, Seçkin Selvi ve Engin Uludağ tarafından “50'li Yıllar ve Tiyatro”, Atilla Dorsay yönetiminde Deniz Türkali ve Burçak Evren tarafından “Sinemada 50 Kuşağı”, Metin Celal yönetiminde Mehmet Can Doğan, Nilay Özer, Murat Yalçın ve Erhan Altan tarafından “Dergicilikte 50 Kuşağı”, Fahri Aral yönetiminde Eray Canberk ve Erol Üyepazarcı tarafından “Yayıncılıkta 50 Kuşağı” ve Doğan Hızlan yönetiminde Adnan Özyalçıner, Cevat Çapan ve Ayşe Sarısayın tarafından “50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri” başlıklı etkinlikler düzenlenecek.

ULUSLARARASI YAYINCILAR TÜYAP’TA

Uluslararası Yayıncılar Birliği Başkanı Hugo Setzer ve Genel Sekreteri Jose Borghino, fuarın açılış töreni ardından aynı gün “Yayıncılık Sektörüne Global Bir Bakış” başlıklı söyleşide yayıncılarla buluşacak.

‘İLK KİTABIM TÜYAP’TA’

Bu yıl ilk kez hayata geçirilen “İlk Kitabım TÜYAP'ta” söyleşileri çerçevesinde ise yazarlar, ilk kitaplarını kitap fuarında okurların karşısına çıkaracak. Söyleşilerde otuzdan fazla ilk kitap sunumu gerçekleştirilecek.

ADNAN ÖZYALÇINER İÇİN ONUR GECESİ

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner için TÜYAP'ta Onur Gecesi düzenlendi.

‘İSTANBUL, HERKESİN İSTANBUL’U OLMALIYDI’

“Ben İstanbul’u yazdım” diyen Adnan Özyalçıner, konuşmasında “İstanbul'un güzellikleriyle zenginliklerinin eşitçe paylaşılmasını istedim. İstanbul, herkesin istanbul'u olmalıydı. Benim yazdığim insanların yaşadığı öteki İstanbul olmamalıydı. İyisiyle kötüsüyle hepimizin İstanbul'u olmalıydı. İstanbul'un tarihini, coğrafyasını, geçmişini kurcalayan, İstanbul'u geleceğe taşıyacak olan kitaplar da yazdık Sennur Sezer'le birlikte. İstedim ki yaşamı, kenti ve insanıyla birlikte paylaşalım. Hep birlikte. Sanatın, edebiyatın amacı da yaşamı paylaşarak özgürleştirmek, barış içinde yaşamak, yaşatmak değil midir? Hayalleri, düşleriyle, gelecek umuduyla yaşatmak! Burada yaptığımız gibi, her sınıftan, her katmandan, her düşünceden olanların bir araya gelip yaşamı kitaplarla anlamlandırarak yaşatmak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi