'Ara Güler Merhaba İzmir!' sergisi online erişime açıldı

22 Şubat Cumartesi günü İzmir'deki Arkas Sanat Merkezi'nde açılan ve 26 Temmuz Pazar gününe kadar sürmesi planlanan 'Ara Güler Merhaba İzmir!' sergisi, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamunda ziyarete kapatılmıştı. koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamunda ziyarete kapatılmıştı. 711 eserden oluşan sergi, online erişime açıldı.

DAHA ÖNCE HİÇ GÖRÜLMEMİŞ FOTOĞRAFLARINDAN OLUŞUYOR

'Ara Güler Merhaba İzmir!' sergisi, Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) tarafından Ara Güler Müzesi işbirliğinde düzenlenen, fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in, İzmir ve civarına ait daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarından oluşuyor.

SERGİ 711 ESERDEN OLUŞUYOR

Sergi, Ara Güler’in ilk kez gün yüzüne çıkan İzmir fotoğraflarının yanı sıra gençlik yıllarında yaptığı edebi çalışmalar, doğup büyüdüğü ve yaşamı boyunca belgelediği ikonik İstanbul fotoğrafları ile ulusal ve uluslararası kültür-sanat dünyasından önemli isimlerin portreleri olmak üzere 711 eserden oluşuyor. Sanatçının dünya kamuoyuna tanıttığı Aphrodisias antik kenti, Nemrut ve Nuh’un Gemisi konulu fotoğrafları da sergide yer alıyor.

PABLO PİCASSO'NUN PORTLERİ DE SERGİLENİYOR

Arkas Sanat Merkezi Direktörü Müjde Unustası ve Doğuş Grubu Sanat Danışmanı Çağla Saraç’ın direktörlüğünü üstlendiği sergide, sanatçının kadrajından Nâzım Hikmet, Yaşar Kemal, Oğuz Atay gibi Türkiye edebiyatının önemli şair ve yazarlarına ait 100 adet portrenin yanı sıra “Yeryüzünde Yedi İz” serisinden Bertrand Russel, Tennessee Williams, Louis Aragon, William Saroyan, Marc Chagall, Salvador Dali ve Pablo Picasso’nun portreleri de sergileniyor.

Sergiyi sesli rehber eşliğinde üç boyutlu olarak ziyaret etmek için...

ETİKETLER

Editörün Seçimi