Banksy karantinada ikinci kez ortaya çıktı: 'Süper kahraman' sağlık çalışanları

Sokak sanatçısı Banksy, Covid-19 salgını ile mücadele eden sağlık çalışanlarını 'süper kahraman' gibi resmettiği bir eserini İngiltere'deki Southampton General Hastanesi'ne hediye etti. Karantina döneminde ikinci kez ortaya çıkan Banksy, sağlık çalışanlarına çabaları için teşekkür etti. Eser, karantina sonrasında sağlık çalışanlarının yararına açık artırmaya çıkarılacak. Banksy, 'Çığır Açan' (Game Changer) adını verdiği eserini sosyal medya platformu olan Instagram'dan da paylaştı.

ÇOCUK ÖRÜMCEK ADAM YERİNE, PELERİNLİ BİR HEMŞİRE İLE OYNUYOR

Resimde bir çocuğun oyuncak sepetindeki Batman ve Örümcek Adam oyuncaklarını yerine, pelerinli bir hemşireyle oynadığı görülüyor.

'ORTAMI BİRAZ AYDINLATACAĞINI UMUYORUM'

Bir de not gönderen Banksy, “Yaptıklarınız için hepinize teşekkür ederim. Bu resim siyah beyaz olsa da ortamı biraz aydınlatacağını umuyorum” dedi.

'ÇIĞIR AÇAN'

Sanatçı, 'Çığır Açan' (Game Changer) adını verdiği eserini Instagram hesabından da paylaştı.

HASTANE YÖNETİMİ TARAFINDAN ACİL SERVİS GİRİŞİNE ASILDI

Büyük kısmı siyah beyaz olan bir metrekare boyutundaki resim, hastane yönetimi tarafından acil servis girişine asıldı.

RESİM AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARILACAK

Banksy adına Guardian gazetesine konuşan bir sözcü, resmin karantina döneminden sonra İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti çalışanları yararına açık artırmaya çıkarılacağını belirtti.

'KARIM EVDE ÇALIŞMAMDAN NEFRET EDİYOR'

Bu, Banksy'nin karantina döneminde yaptığı ikinci eser oldu. Daha önce de evinin banyosunda bir dizi farenin yarattığı karmaşayı resmeden Banksy, “Karım evde çalışmamdan nefret ediyor" notunu düşmüştü.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

. . Game Changer

Banksy (@banksy)'in paylaştığı bir gönderi ()

Sputnik

ETİKETLER

Editörün Seçimi