Evde yaşamı anlatan kısa filmler yarışacak

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından yetkililer tarafından 'Evde kal' çağrısı yapıldı. İmkanı olan yurttaşlar, evlerine kapandı. İzmir Sinema Ofisi evde yaşamı konu alan kısa film yarışması düzenliyor. Başvurular 30 Mayıs Cumartesi günü sona erecek.

'2 ODA 1 KISA'

İzmir Vakfı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı iş birliğiyle oluşturduğu İzmir Sinema Ofisi, küresel salgın nedeniyle çoğunluğun eve kapandığı süreci “2 Oda 1 Kısa” yarışmasıyla anlattırmayı planlıyor.

15 DAKİKAYI GEÇMEYEN FİLMLER

Yarışmaya, Nisan 2020’den itibaren çekilen ve 15 dakikayı geçmeyen filmlerle başvurulabilecek. Herhangi bir tür sınırlamasının olmadığı yarışmaya başvurular 30 Mayıs’ta sona erecek.

ÇALIŞMLARI GÖSTERİM PROGRAMINDA YER ALACAK

Başvurular, İzmir Sinema Ofisinin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarındaki form aracılığıyla yapılabilecek. Dereceye giren filmlerin yönetmenleri, İzmir Kısa Film Festivali’ne akredite olabilecek ve çalışmaları gösterim programında yer alacak.

SPONSOR FİRMALARIN DA HEDİYELERİ OLACAK

En iyi film ödülü alan yönetmen ise bir sonraki filminde yararlanmak üzere bir kamera setini ücretsiz kullanabilecek. Sponsor firmaların da hediyeleri olacak.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi