Koronavirüs | 2020 Tribeca Film Festivali online olarak düzenlenecek

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bini aştı. Koronavirüs salgını nedeni ile insanlar, evlerine kapandı. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelendiği duyurulan, 2002 yılında Jane Rosenthal, Robert De Niro ve Craig Hatkoff tarafından kurulan Tribeca Film Festivali, bu yıl online olarak düzenlenecek.

ÇOK YAKINDA RESMİ OLARAK DUYURULACAK

Bu yılki festivali online olarak gerçekleştirmek için çalışmalara başlayan festivalin kurucularından Jane Rosenthal, ABC News’te görev alan gazeteci Rebecca Jarvis’e gönderdiği videoda, ekibiyle birlikte evlerinden toplantılar yapmaya devam ettiklerini ve sanal bir festivalin çok yakında resmi olarak duyurulacağını açıkladı.

NO FUTURE GELİYOR

15-26 Nisan tarihlerinde düzenlenmesi planlanan festivalin ertelenmeden önce 33 ülkeden 115 filme ev sahipliği yapacağı açıklanmıştı. Ertelenmeden önce Tribeca Film Festivali’nde gösterileceği açıklanan filmlerin başında David Bowie’nin gençlik yıllarına odaklanan Stardust, Michael Winterbottom’ın Trip serisindeki dördüncü filmi The Trip to Greece, Alice Wu’nun ikinci filmi The Half of It ve Catherine Keener’ın başrolünü üstlendiği No Future geliyor.

ETİKETLER

Editörün Seçimi