Koronavirüs | Kuirfest her pazar ücretsiz film yayınlayacak

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bini aştı, koronavirüs 218 bin 814 kişiye bulaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısının 2'ye yükseldiğini, ülkede 191 kişiye de koronavirüs teşhisi konulduğunu açıkladı. Pembe Hayat KuirFest, her pazar yeni bir filmi ücretsiz olarak yayınlayacak. İlk film 22 Mart Pazar günü izleycilerle buluşacak.

İLGİ ÇEKİCİ FİLMLER

Tüm dünyada etkili olan korona virüsü salgını nedeniyle pek çok festival ve sinema etkinliği iptal edilirken, dünyanın dört bir yanında sinema salonları kapatılmak zorunda kaldı. Salgının hızla yayılmasını engellemek için insanların evlerinde kalmaları tavsiye edilirken, sinema deneyiminin bir süreliğine askıya alınması film stüdyolarını ve festivalleri harekete geçirdi. Universal, Warner Bros., Disney gibi stüdyolar filmlerinin VOD ve dijital platformlarda yayınlanma tarihlerini öne çekerken, Filmmor, Documentarist, Amsterdam Belgesel Film Festivali gibi festivaller de online gösterimler ile sinemaseverleri salgın nedeniyle eve kapanmak zorunda kaldıkları bu dönemde ilgi çekici filmlerle buluşturdu.

'KUİRFEST KARANTİNA' İLK FİLMİYLE İZLEYİCİLERLE BULUŞACAK

Benzer bir hamle de Pembe Hayat KuirFest‘ten geldi. Yıllardır kuir kültürün kapsama alanını genişletmek, umudu tazelemek ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla film ve etkinlikleri sinemaseverlerle buluşturan Pembe Hayat KuirFest, salgın nedeniyle sosyal mesafenin önemli olduğu şu günlerde başlattığı KuirFest Karantina programıyla her pazar yeni bir film yayınlayacağını açıkladı. 22 Mart Pazar günü ‘KuirFest Karantina’ ilk filmiyle izleyicilerle buluşacak.

ETİKETLER

Editörün Seçimi