Netflix, Beren Saat'in oynadığı Atiye'den ilk kareleri ve fragmanı paylaştı

Netflix, Atiye dizisinden ilk kareleri ve teaser fragmanını yayımladı. Atiye, 27 Aralık'ta tüm dünyada aynı anda gösterime girecek.

Şirket izleyicilerini, "Bildiğimizin ötesinde, derinlere hapsolmuş bir gerçeklik. Çok basit ama ulaşılması zor… Genç ve güzel ressam Atiye’nin geçmişten günümüze uzanan mistik yolculuğunun bir parçası olun" sözleriyle Atiye'nin ilk bölümüne davet etti.

Şengül Boybaş'ın Göbeklitepe'nin gizemli hikayesini anlattığı kurmaca “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenen dizinin başrollerini Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger paylaşıyor. Dizinin çekimleri, İstanbul’da başladı ve başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli yerlerinde süreceği belirtilmişti.

ATİYE NE ANLATACAK?

Genç bir ressam olan Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır. (HABER MERKEZİ)

ETİKETLER

Editörün Seçimi