Netflix'ten Türkiye için 5 yeni yapım

Dün düzenlediği etkinlikle Türkiye yapımı yeni dizi ve filmlerini duyuran Netflix, üç dizi, bir film ve bir yarışma programı için hazırlanıyor. Türkiye yapımı yeni orijinal yapımlar, 190 ülkede yayına girecek.

TÜRKİYE YAPIMI İLK ORİJİNAL NETFLİX DİZİSİ: 'HAKAN: MUHAFIZ'

Türkiye yapımı ilk orijinal dizileri olan Hakan: Muhafız ve Atiye’yi izleyicilerle buluşturan Netflix; Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun oyuncu kadrosunda yer aldığı Aşk 101, Elif Şafak romanından uyarlanacak Aşk, Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in birlikte hazırladığı 50m2 ve Berkun Oya’nın Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen gibi isimleri bir araya getiren yeni dizi projesi için de hazırlıklarını sürdürüyor.

'ÜLKEMİZİN ÖZGÜN HİKAYELERİ BÜYÜK BİR KEYİFLE İZLENECEK'

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, Türkiye’nin zengin tarihi ve kültürel mirası sayesinde henüz anlatılmamış birçok hikâyeye ev sahipliği yaptığının belirterek; “Aynı zamanda muhteşem yazarlara, oyunculara, yönetmenlere ve kamera arkası ekiplere sahibiz. Ülkemizin özgün hikayeleri, bu harika ekiplerin anlatımıyla dünyanın her yerindeki üyelerimiz tarafından büyük bir keyif ve merakla izlenecek. Bu nedenle Türkiye’de daha fazla orijinal içeriğe yatırım yapmaya ve yaratıcı sektörümüz için global bir platform sağlamaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Türkiye yapımı yeni diziler ve filmler şöyle:

ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI

Ay Yapım tarafından üretilen, yaratıcılığını Ece Yörenç‘in yaptığı, yönetmenliğini Umut Aral ile birlikte Çağan Irmak‘ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Özge Özpirinçci (Reyhan), Birkan Sokullu (Nadir), Burak Yamantürk (Cihan), Elifcan Ongurlar (Ayşe), Ahmet Rıfat Şungar (Cem), Ümit Erdil (Ateş), Feyyaz Yiğit (Hızır), Mustafa Avkıran (Sattas), Filiz Taçbaş (Nihal) ve Selçuk Borak (Fahrettin) yer alıyor.

FATMA

Başak Abacıgil tarafından hayata geçirilen Fatma, Özgür Önürme tarafından kaleme alındı.

SICAK KAFA

Afşin Kum’un kitabından uyarlanan Sıcak Kafa, dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği bir dünyayı anlatıyor.

YARINA TEK BİLET

Türkiye’den çıkan ilk Netflix orijinal filmi olan Yarına Tek Bilet, Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in başrolünde, OG Medya’nın yapımcılığında ekrana gelecek. Film, Ankara’dan İzmir’e doğru bir yolculuk sırasında birbirine rastlayan iki yabancının hikâyesini konu alıyor. Yarına Tek Bilet, tüm dünyayla aynı anda 19 Haziran 2020’de Netflix’te yayına girecek.

EXATLON CHALLENGE

Acun Medya’nın format sahibi olduğu ve yayınlanmaya başladığı spor ve reality’yi bir arada sunan Exatlon, yeni versiyonuyla izleyicisiyle buluşacak: Exatlon Challenge. Orkun Işıtmak’ın sunduğu ve Oğuzhan Uğur’un Exatlon Face-Off bölümleriyle yer aldığı yarışma Türkiye’de 3 Temmuz’da yayına girecek.

ATİYE

Netflix, Atiye’nin üçüncü ve final sezonu için onay aldığını duyurdu. 3. sezon çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor.

Belirtilen yeni orijinal projelerin yanı sıra, Yedinci Koğuştaki Mucize, Biz Böyleyiz ve Eltilerin Savaşı filmlerinin de Netflix izleyicisiyle buluşacağı duyuruldu.

ETİKETLER

Editörün Seçimi