Photo Ark ilk kez Türkiye'de

Dünyanın en popüler National Geographic sergisi Photo Ark, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde bulunan Akaretler'de görülebilecek. İlk kez Türkiyeli sanatseverlerle buluşan sergi, 15 Nisan Çarşamba gününe kadar görülebilecek.

JOEL SARTORE İMZASIYLA

Vahşi hayatı ve yaşam alanlarını etkileyen konulara dair farkındalık artırmayı hedefleyen Photo Ark, National Geographic fotoğrafçısı Joel Sartore imzasıyla gelecek nesillere dünya üzerinde yaşayan türlerle ilgili fotoğrafları Türkiye’deki hayvanseverler, doğa ve fotoğrafseverlerle buluşturuyor.

70'İ AŞKIN FOTOĞRAF

Fotoğrafçı Joel Sartore’nin birçok farklı türden hayvanı, vahşi yaşam koruma alanlarında ve stüdyo kalitesinde çektiği fotoğrafları, biyoçeşitliliğin bir arşivi niteliği taşıyor. Sergide kuşlar, balıklar, memeliler, sürüngenler, amfibi ve omurgasız hayvanlar dahil birçok farklı sınıftan 9 binden fazla türün fotoğraflandığı Photo Ark arşivinden 70’i aşkın fotoğraf yer alıyor.

ÜCRETSİZ OLARAK ZİYARET ETMEK MÜMKÜN

National Geographic’in en popüler ve en çok ziyaret edilen sergisi olma unvanını taşıyan Photo Ark sergisini, Samsung The Frame katkılarıyla Sıraevler No:55 Akaretler, Beşiktaş adresinde Nisan ayının ortasına kadar ücretsiz olarak ziyaret etmek mümkün.

'SANATSAL' BİR DOKUNUŞ

The Frame’e özel alanda yer alan uygun ölçekli fotoğraflar, The Frame’in sanat modu özelliğiyle sergileniyor. Bu özellik sayesinde The Frame sanat eserlerinin gerçeğinden ayırt edilemeyecek şekilde sergilenmesine olanak tanıyor. Takılıp çıkarılabilen çerçeveleri, pasparto özelliği, ortam ışığına göre otomatik olarak optimize edilen ekran ışığı ve derinlik ayarları sayesinde yaşam ortamlarına “sanatsal” bir dokunuş getiriyor.

ETİKETLER

Editörün Seçimi