Sezen Aksu, kendi şarkılarından oluşan 'İzmir'in Kızları'nı seyretti

'İzmir'in Kızları' adlı müzikli oyun, 9 Şubat Pazar günü İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunan Uniq Hall'de izleyicilerle buluştu. Sezen Aksu, kendi şarkılarından oluşan müzikali ilk kez seyretti.

Gökçe Bahadır, Olgun Toker, Burak Sevinç, Derya Alabora, Parla Şenol, Nihan Büyükağaç ve Seda Akman’ın yer aldığı oyuncu kadrosunu bir araya getiren ‘İzmir’in Kızları’ Pazar akşamı Uniq Hall’de sahnelendi.

Kendi şarkılarından hazırlanan ‘İzmir’in Kızları’nı ilk kez izleyen Aksu, oyun sonrasında oyuncularla bir araya geldi. Hepsini tek tek kutlayan Sezen Aksu duygularını şu şekilde dile getirdi: “Son derece bizden, sıcak, sarıp sarmalayan bir Ege hikayesi izledim. Özgün, özenli ama özentisiz olması çok değerli. Kişisel olarak karmakarışık duygular içinde seyrettim. Güldüm, ağladım… Doğal olarak üstüme anılar yağdı; tabii Mustafa Oğuz’un da… Bu arada, kendi söylediği şarkılara hislenen şarkıcı durumuna düşmekten dolayı biraz mahcup oldum mu; oldum. Yönetmeni ayrıca kutlamak isterim. Bir kadın yönetmenin elinden çıkması beni çok etkiledi. Senaryo ile şarkıların örgüsü de çok iyi düşünülmüştü. Prodüksiyon, oyunculuklar; hepsi çok başarılıydı. Bir kere kadınlık anlayışı çağdaş, aydınlık; hikaye bizden. Daha ne olsun. Herkesin ellerine, emeğine sağlık…”

Serdar Saatman’ın yazdığı, Gaye Cankaya’nın rejisiyle sahneye konan oyun, Şubat ve Mart aylarında izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Selçuk Borak’ın koreografisi ve Murat Cem Orhan’ın müzik direktörlüğüyle Sezen Aksu’nun ‘Şarkı Söylemek Lazım’dan ‘Seni Yerler’e, ‘Kutlama’dan ‘Bile Bile’ye sayısız unutulmaz şarkısının sahneye taşındığı ‘İzmir’in Kızları’, 21-22 Şubat, 5-6-7-8 Mart tarihlerinde Uniq Hall’de seyircilerle buluşacak.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi