120 milyon TL borcu olan MHP'li Akçakoca Belediyesi, 3 milyon liraya tekne aldı

Fotoğraf: Pixabay

120 milyon 235 bin 624 lira borcu bulunan MHP’li Akçakoca Belediyesi, 3 milyon 150 bin liraya çift gövdeli katamaran gezi teknesi satın aldı. Belediye meclisinde AKP, CHP ve İYİ Partili üyelerin bu alım kararına aleyhte oy vermesine rağmen çoğunluğa sahip olan MHP'li üyeler tekne alımı için olumlu oy kullandı.

Sözcü'den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Düzce Akçakoca Belediyesi, “İlçeye gelen iş insanları, turistler ve yöre halkının doğal ve tarihi güzelliklerden faydalanmaları” gerekçesiyle 400 kişilik gezi teknesi ihalesine çıktı.

31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde AKP’den MHP’ye geçen Akçakoca Belediyesinin yeni başkanı Okan Yanmaz göreve geldikten hemen sonra AKP’li başkan Cüneyt Yemenici’den kalan 120 milyon 235 bin 624 lira 49 kuruşluk borcu, ilçeye astırdığı afiş ile duyurmuştu.

İHALE ‘ACİL DURUM’ MADDESİNE DAYANDIRILDI

Teknenin ihalesi, yasadaki “Afet ve deprem gibi acil durum'' maddesine dayandırılarak pazarlık usulüyle yapıldı ve ihaleyi İçöz Yatçılık firması aldı.

Akçakoca Belediyesi Başkani Okan Yanmaz, göreve geldiğinde “Gezi teknesi olmayan şehirde turizm mi olur?” diyerek gezi teknesi alımı için çalışmalara başlandığını duyurmuştu.

ETİKETLER

Editörün Seçimi