AKP ve CHP milletvekilerinden Meclis'te Trabzonspor formalı tartışma

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora ve CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora arasında TBMM'de Trabzonspor polemiği yaşandı.  Kaya geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın, siyasi kimliğini kullanarak maç sonuçlarını belirlediğini ve bu gücü de  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldığını söylemişti. AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora da Kaya'ya forma giyerek yanıt verdi. Cora, "CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'nın, bir kulüp başkanı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, protokol gereği çekilen bir fotoğrafı üzerinden nezaket kurallarından uzaklaşarak komplo teorileri oluşturması akıllara ziyan bir durumdur, deli saçmasıdır." dedi.

'CUMHURBAŞKANIMIZ TÜM KULÜP BAŞKANLARININ ARKASINDA'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, tüm kulüp başkanlarıyla ayrı ayrı bazen de kurumsal ziyaretler nedeniyle birlikte çekilen yüzlerce fotoğrafı olduğunu söyleyen Cora, Erdoğan'ın, bazı kulüp başkanı ve yöneticileriyle fotoğrafının yer aldığı pankartı gösterdi.

"Cumhurbaşkanı'mız bahsi geçen bir kulübün başkanının değil tüm kulüp başkanlarının arkasındadır." diyen Cora, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sporda tribün terörünün ortadan kalkması, kulüpler arasındaki sorunların giderilmesi, vergi yükünün hafifletilmesi, yapısal sorunlarının çözülmesi, ekonomik meselelerin hallolması için büyük bir mücadele ortaya koyduğunu söyledi.

'ERDOĞAN DAR BOĞAZDAKİ BİRÇOK KULÜBE CAN SİMİDİ OLDU'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bütün kulüp başkanlarına kapılarını ardına kadar açtığını, dar boğazdaki birçok kulübe can simidi olduğunu ifade eden Cora, şöyle konuştu:

"Keza geçtiğimiz yıl Trabzonspor kulübünün UEFA ile yaşadığı soruna bizzat müdahil olarak BDDK ile yapılan anlaşmaya zemin hazırlamış; kulübümüzün Avrupa kupalarına gitmesine, sayesinde olanak sağlanmıştır. Bu minvalde Trabzonspor Kulübü Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada, Sayın Cumhurbaşkanı'mıza şükranlarını ifade etmiştir. Tüm kulüp başkanlarının da farklı konularda benzer demeçleri vardır. Sayın Cumhurbaşkanı'mız gerek İstanbul Belediye Başkanlığı gerek Başbakanlığı gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde kulübümüzün kendisinden hangi talebi olmuşsa hep yardımcı olan durumunda olmuştur."

CHP'Lİ KAYA NE DEMİŞTİ?

Kaya söz konusu açıklamasında  Trabzonspor kulübü olarak, yapılan haksızlıkları asla kabul etmeyeceğini belirterek, "Altyapıdan yetişen futbolucularımızla, tertemiz ve onurlu futbolumuzla Anadolu'da devrim yapmış bir kulübüz. İstiyoruz ki saha sonuçları masa başından belirlenmesin. Sırtını siyasete dayayan insanlar hiçbir futbolcunun emeğini çalmasın, temiz futbol istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanına çağrı yapıyorum; futbolumuzun içine yuvalanmış kirli yapılara durması için lütfen insiyatif alın, sizden güç alarak Türk futbolunu dizayn edenlere 'dur' deyin" ifadelerinde bulunmuştu.

'SIRTINI SİYASETE DAYAYANLAR'

Gümüşdağ’ın Türk futboluna yönelik onlarca operasyonu olduğunu söyleyen Kaya şunları kaydetmişti:

"Bu operasyonları sadece Trabzonspor’a, Ankaragücü’ne yapmıyor. Beşiktaş’a, Galatasaray’a, Fenerbahçe’ye, Sivasspor’a da haksızlık yapıyor. Gümüşdağ, Türk futboluna nasıl operasyon çekiyor? Bu gücü nereden alıyor? Sayın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyor.  Göksel Gümüşdağ, 2002’den beri AKP’de siyaset yapan biridir. Siyasetten aldığı güçle, Türk futbolunu dizayn etmeye çalışıyor. Trabzonspor Kulübü olarak bu yapılan haksızlıkları asla kabul etmeyeceğiz. Biz istiyoruz ki takımlar, sahada hakkıyla, emeğiyle kazanabilsinler. Saha sonuçları masa başında belirlenmesin. Sırtını siyasete dayayanlar hiçbir kulübümüzün, futbolcumuzun hakkını, emeğini çalmasın."

Tükenmez Haber, Karadeniz Gazete, AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi