AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, katıldığı programda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı. İmamoğlu için ‘horolop şorolop zihniyet’ ifadesini kullanan Çamlı, “Bir rüzgâr estirdiler, bir şekilde insanları kandırdılar, aldattılar. Bu Pazar seçim yapılsa seçilemez” dedi.

Biz10 TV’ye konuşan İmamoğlu’nun bugün seçim olsa yüzde 25 oy alamayacağı görüşünü dile getiren Çamlı, “Bir rüzgâr estirdiler, canım cicim, mavi boncuk, ona buna selam… Bir şekilde insanları kandırdılar, aldattılar” dedi.

'PATTADANAK ÖNÜMÜZE ATILDI'

İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kıyaslandığının hatırlatılması üzerine Çamlı şu yorumu yaptı:

“Tayyip Erdoğan yerli ve milli bir insandır. Ekrem İmamoğlu ile asla kıyas kabul etmez çünkü uzun yıllar İstanbul’da gençlik kolları il başkanlığı yapmıştır. Her mahalleye temas etmiş insan demek bu. Tayyip Erdoğan gençlik kollarından sonra İstanbul’da il başkanlığı yapmıştır. Bu, ana kademeye de temas etmiş. Cenazeye gitmiş, düğüne gitmiş, çalışma yapmış. 1970’li yıllarından ortasından beri bildiğim insan. Bu öyle değil ki pattadanak önümüze atıldı. Belli nereden ve nasıl önümüze atıldığı.”

'İSTANBUL MİLLİ BİR ZİHNİYETTEN ALINIP HOROLOP ŞOROLOP BİR ZİHNİYETE VERİLDİ'

Çamlı, sunucunun “Nereden ve nasıl atılmış olabilir” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“İstanbul’un milli bir zihniyetten alınıp horolop şorolop bir zihniyete teslim edilmesi. Ne demek bu horolop şorolop? Ben ihanetle suçlamıyorum. Horolop şorolop şudur: Yevmiyelik adam, derinliği olmayan adam, ilerisi gerisi olmayan adam, kâr için her şeyi yapabilecek adam. Arkada seni kim iteliyor?”

AK Partili vekil, “İmamoğlu’nun tepeden değil, Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken bu yarışa girdiğinin” hatırlatılması üzerine ise “Beylikdüzü tamam ama sen bunu kalkıp Erdoğan ile kıyas edemezsin. 20 sene zaten bu topraklarda yoğurulmuş, oralardan gelmiş… Yani o anlamda kıyas edemezsin” dedi.

'BU PAZAR SEÇİM YAPILSA SEÇİLEMEZ'

İmamoğlu’nun 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusu üzerine ise Çamlı “Bu Pazar seçim yapılsa belediye başkanı bile seçilemez. 5-6 aylık sadece İmamoğlu’nun bagajı bile onu bir daha Beylikdüzü’nde belediye başkanı yapmaz. Kaldı ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olsun bir daha. Cumhurbaşkanlığı’nı düşünmüyorum bile.”

'HER ŞEY CUMHURBAŞKANI ŞİMDİ'

Çamlı, kabinede bir revizyon olacağı ve kendisinin de yeni hükümette yer alacağı iddiaları için ise “Valla arkadaşlar piyasa yapıyor yani. Biz milletvekiliyiz yani, milletvekilinden bakanlık şeyi yok. Onlar, millet eğleniyor işte. Kabine diye bir şey yok. Her şey cumhurbaşkanı şimdi. Resmi olarak başkanlık sistemi var ya… Kabine eskisi gibi değil. Bakanlar eski bakan gibi değil. Başkanın o işle alakalı bir yardımcısı gibi. Siyaseten de eski kabine mantığı yok” dedi.

'DEMİRTAŞ HAPİSTE DİYE TANTANA YAPMIŞLARDI'

Çamlı, anayasa değişikliği görüşmelerinde ‘Yeliz’ isimli bir hesaptan canlı yayın yaptığı iddiasıyla ilgili olarak da şunları söyledi:

“Benim hesabım değildi. Benim zaten kendi hesabım var. O yayını yaptığımı söylenen hesapla ve orada bu görüntüler çıktı diyorlar ya… Zaten o yayın başka yayında var. Hani benim o HDP’liler Meclis’te bir suistimal yapmışlardı, Demirtaş hapiste filan diye tantana yapmışlardı. Onlara güzel bir yapıştırmamız oldu, hâlâ çıkartamadılar. Resmi o yayından kopartıp oraya yapıştırmışlar. Ben size birazdan onu izah ederim, bu yayında izah etmek mümkün değil.”

ETİKETLER


Editörün Seçimi