Akşener: Damat Bey'in trolleri devreye girdi

Edirne İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzonspor'la ilgili sözlerinin çarpıtıldığını belirtti ve "Trabzonsporun haklı mücadelesinin üzerine gölge düşürmeyin" ifadelerini kullandı.

'SPORU SİYASETİN MÜDAHALESİNDEN UZAK TUTMANIN DOĞRU OLDUĞUNU SÖYLEDİM'

Akşener bir gazetecinin, "Trabzonspor’la ilgili yaptığınız son açıklama özellikle spor camiasında farklı bir tartışma yarattı bu konuya yorumunuz nedir?" sorusuna şu yanıtı verdi:

“Spor Türkiye’de önemli bir şey. Benim konuşmam yeniden okunup dinlendiği zaman ne dediğim ortaya çıkar. Hangi takım olursa olsun oraya siyasetçilerin elinin, olumlu olumsuz ellememesi gerektiğini söyledim. Sporu siyasetin müdahalesinden uzak tutmanın doğru olduğunu söyledim.

'KONUYU SULANDIRMAYA KALKIŞTILAR'

Trabzonsporun gayretlerini, mücadelesini bir tartışma konusu yapmayın. Yıllardır mücadele eden bir takımın kendi gayret ve mücadelesine gölge düşürmeyin dedim. Trabzonlular da Trabzonspor da benim bu dediğimi çok iyi anladılar. Ama ilginç bir şey oldu Damat Bey'in trolleri devreye girdi, konuyu sulandırmaya kalkıştılar ama benim söylediğim açıktır; spora hiçbir siyasetçi ben dahil karışmayın, taraftarları birbirinin karşısına dikmeyin. Orada insanlar sporun mutluluğu içerisinde biraz rahatlıyor, bu mutluluğu ortadan kaldırmayın. Trabzonsporun haklı mücadelesinin üzerine gölge düşürmeyin.”

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi