Anketlerden 'Beştepe Görüşmesi' iddiasının en çok Kılıçdaroğlu'nu yıprattığı sonucu ortaya çıktı

Araştırma şirketi Areda Survey, gündemi ele alan bir araştırma gerçekleştirdi. 27-28 Kasım tarihlerini kapsayan araştırmada 'Beştepe'de görüşme' iddiasının en çok kimi yıprattığı konusunda düşünceleri sorulan katılımcıların yüzde 54,5’inin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cevabı verildiği araştırma şirketi tarafından duyuruldu.

Araştırma şirketi Areda Survey, 1100 kişinin katılımıyla aralarında 'Beştepe'de görüşme' iddiası ile ilgili bir araştırma gerçekleştirdiğini duyurdu.

KATILIMCILAR İDDİANIN KILIÇDAROĞLU'NU YIPRATTIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Areda Survey, 27-28 Kasım tarihleri arasında yapılan araştırma sonuçlarını açıkladı. ‘Beştepe’de görüşme’ iddialarının da katılımcılara sorulduğunu araştırma sonucunda duyuran şirkete göre iddiaların en çok CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yıprattığından yana katılımcıların görüş belirttiği ifade edildi.

YÜZDE 54,5 KILIÇDAROĞLU DERKEN YÜZDE 36,9 MUHARREM İNCE DEDİ

Katılımcıların yüzde 54,5’i Kılıçdaroğlu’nu, yüzde 36,9’u Muharrem İnce’yi, yüzde 3’ü CHP’yi, yüzde 2,9’u AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve yüzde 2,6’da diğerlerini iddiaların yıprattığı belirtildi.

KATILIMCILARIN YARISINDAN FAZLASI İDDİANIN KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN SERVİS EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

İddiaları medyaya kimin servis ettiği sorusuna ise katılımcılar, yüzde 52,2 Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 41,2 CHP’yi karıştırmak isteyenler, yüzde 2,6 Muharrem İnce’ye yakın olanlar, yüzde 1 AKP, yüzde 0,2 Ekrem İmamoğlu ve yüzde 3 diğerleri cevabını verdiği açıklandı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi