Bahçeli’den Erdoğan’ın ABD ziyareti hakkında açıklama: Ne olursa olsun yanındayız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olası Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ziyaretine ilişkin, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun yanındayız, desteğimiz tamdır” ifadelerini kullandı.

‘DESTEĞİMİZ TAMDIR’

Bahçeli "Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun yanındayız, desteğimiz tamdır.  Hassasiyet düzeyi bir hayli fazla olan bu meseleyle ilgili ülkemizin elini zayıflatmaktan azami derecede ve kesinlikle kaçınırız" derken, konuya ilişkin kendisine yönelik ortaya atılan iddiaları yalanladı.

‘AHLAKLI BASIN ANLAYIŞIYLA BAĞDAŞMAZ’

"Bizim tarafı olmadığımız, ağzımızdan çıkmayan bir görüşü varmış gibi servis etmek objektif, sorumlu ve ahlaklı basın anlayışıyla bağdaşmaz" diyen Bahçeli, "Sayın Zeyrek, Sayın Civaoğlu ABD ziyaretine olumsuz baktığımı nereden çıkarıyorlar? Boşa sallayıp dolu tutmanın mı arayışındalar? Bu kapsamda şahsımla ilgili söz ve yorumlar asılsızdır. Anlaşılan Trump’ın gizli taşeronları ve gizil kalemşorları devrededir" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN, ABD ZİYARETİ HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Bu hafta partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Trump’la telefon görüşmesi yapacağını, ona göre ABD ziyareti için kararı vereceğini ifade etti.

DENİZ ZEYREK’İN YAZISI

“İzlenimim ve kanaatim, Erdoğan'ın yüzde 51'lik de olsa gitme eğiliminde olduğu yönünde” diyen Deniz Zeyrek, Erdoğan'a yakın bir ismin kendisine “Washington'da tutmamız gereken isim Trump. Kendisi, Türkiye'nin lehine kararlarında direniyor.” dediğini aktardı. Yazının tamamını okumak için…

 

 

 

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi