Bakan Gül: Adliyelerde nöbet sistemine geçildi

Fotoğraf: AA

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında yeni tip koronavirüse (Covid-19) ilişkin koordinasyon toplantısının ikincisi yapıldı. Bakan Gül, “Adliyelerde, bölge adliye mahkemelerinde adli hizmetlerin yeteri kadar hakim ve savcı ile yürütüleceği şekilde nöbet sistemine geçildi” dedi.

Ankara Hakimevi’nde saat 11.00’de başlayan toplantıya, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin ve Adalet Bakan yardımcıları Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş katıldı.

CEZAEVİNDE RASTLANMADI

Koronavirüse yönelik yeni tedbirlerin değerlendirildiği toplantının ardından açıklama yapan Bakan Gül, “Cezaevlerinde pozitif koronavirüs vakasına rastlanmamıştır” dedi.

Bakan Gül, “Adliyelerde, bölge adliye mahkemelerinde adli hizmetlerin yeteri kadar hakim ve savcı ile yürütüleceği şekilde nöbet sistemine geçildi” dedi.

Ertelenen duruşmalar ise Gül, “Ertelenen duruşmalar ve sürelerle ilgili mağduriyet yaşanmaması için kısa zamanda adım atılacak. Noterler dönüşümlü hizmet verecek” açıklamasında bulundu.

Karantina açıklamalarına ilişkin ise Gül, “Hastalık belirtisi olan vatandaşlarımızın izolasyonu zorunludur. Bu tedbiri ihlal eylemi suçtur” dedi.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi