Barış Çakan’ın babası: Müziğin sesini kısmalarını istediği için 3 kişi oğlumu benden aldı

Ankara’nın Etimesgut İlçesi Alsancak Mahallesi’nde dün akşam kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybeden Barış Çakan‘ın, parkta yüksek sesli müzik dinledikleri için uyardıkları kişiler tarafından saldırıya uğradı.

 Barış Çakar’ın babası Nihat Çakan, Medyascope’tan Hazar Dost’a cinayetin detaylarını anlattı.

Olayın yaşandığı yer ile evlerinin arasının çok yakın olduğunu söyleyen Çakan’ın babası, Barış’ın akşam ezanına kısa bir süre kala “10-15 dakika arkadaşımla konuşacağım” diyerek evden çıktığını belirtti.

‘BİZE MÜSLÜMANLIK MI ÖĞRETİYORSUNUZ’ DİYEREK SALDIRMIŞLAR

Barış Çakan ve arkadaşı, evlerine yakın mesafede bulunan Etimesgut’ta pazar kurulan mekanın civarında buluştuğu esnada akşam ezanı okunduğunu belirten baba Çakan, yanlarına duran arabanın müziğinin sesinin yüksek olması nedeniyle Barış’ın arkadaşının arabaya yaklaşarak, “Ezana saygınız olsun diyerek müziğin sesini kısmalarını istemişler” dedi. Nihat Çakan, arabada bulunan üç kişinin “Bize Müslümanlık mı öğretiyorsunuz” diye arabadan inerek Barış ve arkadaşına saldırdığını söyledi. Nihat Çakan ayrıca, “Onlardan müziğin sesini kısmalarını istediği için üç kişi oğlumu benden aldı” dedi.

‘HASTANEYE YETİŞEMEDEN VEFAT ETTİ’

Nihat Çakan, Barış evden çıktıktan 20 dakika sonra arkadaşının kendisini aradığını, “Biz kavga ettik, ikimiz de kaçtık. Barış eve geldi mi?” diye sorduğunu belirtti. Ardından Barış’ın arkadaşıyla beraber olay yerine gittiğini söyleyen Nihat Çakan, “Biz gittiğimizde Barış yerde yatıyordu, hastaneye yetişemeden vefat etti” dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi