CHP'den 'kayyum' tepkisi: Koyun can derdinde, kasap et derdinde

HDP yönetimindeki Batman, Silvan Eğil, Lice ve Ergani belediyelerine kayyum atanmasına CHP’li genel başkan yardımcıları Veli Ağbaba ve Seyit Torun’dan tepki geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Twitetr hesabından yaptığı paylaşımda, “HDP’li Batman Belediyesi ile Diyarbakır’ın Silvan, Lice ve Ergani Belediyelerine kayyum atanması ve belediye başkanlarının gözaltına alınmaları siyasi fırsatçılıktır. Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde devlet eliyle bu fırsatçılığı yapanları kamuoyu vicdanı asla affetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise kayyum kararına “Koyun can derdinde, kasap et derdinde” sözleriyle tepki gösterdi.

Torun, kişisel Twiter hesabından “Koyun can derdinde, kasap et derdinde! Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ölümcül virüsle mücadele ederken bu yapılan fırsatçılıktır. Kendi belediyelerinize kayyum atadığınızda da dediğimiz gibi, halkın seçtiğini yine halk indirir” paylaşımında bulundu.

CHP BATMAN İL BAŞKANI DA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar da kayyum uygulamalarına tepki gösterdi. Yaşar “Ülke olarak çok zor bir süreçten geçtiğimiz bir ortamda, İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla Batman başta olmak üzere bazı ilçelere kayyum atanmasını, demokrasimize vurulan bir darbe olarak görüyoruz. Seçilmiş iradeleri yok saymak, demokrasimizde çok ciddi yaralar açmaktadır. Hangi partiden olursa olsun, hangi belediyeden olursa olsun parti ayırt etmeksizin atanan her kayyuma karşı olduğumuzun özellikle bilinmesini isteriz” dedi.

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi