CHP'li Altay'dan Erdoğan'a: Bu fotoğraf neyin ayağı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2003 yılında Davos'ta George Soros ile çekilen fotoğrafını sordu. CHP'li Altay, "Soros'un Türkiye ayağı Osman Kavala ise, Davos'ta 2003'te çekilen bu fotoğraf neyin ayağı?" diye sordu.

'BU FOTOĞRAF NEYİN AYAĞI?'

Altay, "Soros’un Türkiye ayağı Osman Kavala ise, Davos’ta 2003'te çekilen bu fotoğraf neyin ayağı? Erdoğan burada, Egemen bağış var, Ömer Çelik var, karşısında George Soros ve ekibi var. Bu neyin ayağı. Kavala Soros’un Türkiye ayağı ise bu neyin ayağı bunu merak ediyorum. Kim ne kadar Soros’a yakın bu fotoğraf bu en güzel şekilde kanıtlıyor" dedi.

'ONU TESPİT EDECEK YARGIDIR'

Altay,"Osman Kavala için Soros’un Türkiye ayağı ifadesini kullanıyor. Ben onu bilmem onu tespit edecek yargıdır.

'ARTIK BAĞIMSIZ YARGI YOK'

Soros’un Türkiye ayağı bakımından demiyorum Sayın Kavala’ya atılan suçlarla ilgili orada hükmü verecek olan bağımsız yargıdır. Ama görüyoruz gibi artık bağımsız yargı yok. Şimdi Soros’un Türkiye ayağı Osman Kavala ise, Davos’ta 2003'te Erdoğan burada, Egemen bağış var, Ömer Çelik var karşısında George Soros ve ekibi var.

'BU KONUDA KAMUOYUNU BİLGİLENDİRECEK OLAN KAVALA'DIR'

Bu neyin ayağı. Kavala Soros’un Türkiye ayağı ise olur olmaz ben bu konu da sahiplenmiyorum bu konuda kamuoyunu bilgilendirecek olan Kavala’dır. Bu neyin ayağı bunu merak ediyorum. Kim ne kadar Soros’a yakın bu fotoğraf bu en güzel şekilde kanıtlıyor" diye konuştu.

Gerçek Gündem

ETİKETLER

Editörün Seçimi