CHP'li Özel'den, Erdoğan'ın Türker Gürsoy kararına tepki: Yazıklar olsun

Sigortacılık ve özel emeklilik sektörlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine dair görevleri yürütmek üzere kurulan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanlığı'na Türker Gürsoy atandı. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı bu atamaya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel tepki gösterdi.

DAHA ÖNCE ASYA EMEKLİLİK GENEL MÜDÜRÜ OLARAK GÖREV YAPMIŞTI

Gürsoy, Asya Emeklilik Genel Müdürü olarak görev yapmıştı.Türker Gürsoy, Asya Emekliliği yönetirken, BEStival kampanyası düzenlemiş, faiz hassasiyeti olan bireyleri, bireysel emekliliğin tüm avantajlarıyla tanıştırdıklarını belirtmişti.

'HİÇBİR İZAHI YOKTUR'

“Yazıklar olsun” diyen CHP’li Özel, Resmi Gazete’de yer alan atama kararının görüntüsünü paylaşarak, “Para yatıranın kamudan çıkarıldığı, hapse atıldığı Bank Asya iştiraki Asya Emeklilik’in 2013-2014 yılları arasında genel müdürlüğünü yapan Türker Gürsoy’un Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığı’na atanmasının hiçbir izahı yoktur” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi