Davutoğlu: Parti çalışmaları yıl sonuna kadar tamamlanacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, yeni kuracakları partiyle ilgili, “Yıl sonuna kadar bu süreç tamamlanacak. Takvim işliyor” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN LİDER ZİYARETLERİ’

Karamollaoğlu, “Türkiye’nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri” kapsamında, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, AKP’den istifa ederek yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ı ziyaret etmişti.

Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu

Sözcü’de yer alan habere göre Davutoğlu, bugün ziyaret ettiği Karamollaoğlu’nun 7’nci Olağan Kongrede yeniden Genel Başkan seçilmesi nedeniyle tebrik etti.

‘SON İKİ AYDA BİRÇOK KİŞİYLE KONUŞTUK’

Karamollaoğlu ile görüştükten sonra açıklama yapan Davutoğlu, “Yeni bir siyasi hareket inşa edeceğimizi açıklamıştık. Önemli bir taslak ortaya çıktı. Kurucular heyetinin ortaya çıkmasından sonra ortaya çıkacak bir niyet. Son iki ayda birçok kişiyle konuştuk. Çok büyük bir mutluluk ve önemli bir kazanım olarak bütün bunları göz onunda bulundurarak bir liste hazırlayacağız ama bütün bunlar bizim ağzımızdan ifade edilmedikçe gündeme alınmamalı” ifadelerini kullandı.

‘HER TÜRLÜ GÖRÜŞE AÇIĞIZ’

Parti çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirten Davutoğlu, “Yıl sonuna kadar bu süreç tamamlanacak. Takvim işliyor. İnşallah en kısa sürede bu süreci tamamlayacağız. Sayın Karamollaoğlu ile dostluğumuz geçmişe dayanır. Hepimizin özele koruması gereken insani ilişkilerdir, Sayın Babacan’la da biz her şeyden önce dostuz, isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı. Bizim için kendi partimizin sağlıklı oluşması tek hedeftir. Her türlü görüşe açığız” dedi.

 

 

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi