DBP’nin yeni Eş Genel Başkanları belli oldu| ‘Başarı bizim olacak’

Dünya Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda 5. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) eş genel başkanlığına Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır aday oldu. Başka adayın çıkmadığı kongrede Aydeniz ve Bayındır, DBP’nin yeni Eş Genel Başkanları seçildi.

‘DİRENİŞ VE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye çıkan yeni Eş Genel Başkanlardan Saliha Aydeniz, “Direniş ve mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün Türkiye‘de, Ortadoğu’da ve özellikle Kürdistan’da Kürtler üzerinde kirli bir savaş var. Bilsinler ki biz halklarımızın için 4 parça Kürdistan’da bütün dünyada örnek olacak şekilde bir direniş sergileyeceğiz. Sizin bildiğiniz gibi AKP ve MHP işbirliği bizim halkımızın üzerindeki saldırılar sürüyor. İstiyorlar ki bizi, kadınların duruşunu sindirmek istiyorlar. Ama biz halklarımız için çizgimizden taviz vermeyeceğiz” dedi.

‘MOR ÇİZGİMİZİ DE KORUYACAĞIZ’

 “4 parça Kürdistan’da nasıl faşizmle mücadele ediyorsak mor çizgimizi de koruyacağız” diyen Aydeniz, şunları söyledi:

“Ortadoğu ve Kürdistan’da önemli bir tarihten geçiyoruz. Bugün aldığımız karar bu ruha uygun. Bunun için biz halkımızla sokaklarda cezaevinde arkadaşlarımız nasıl direniyorsa biz de partimizle, halkımızla, demokratik-ulus ve demokratik toplumu inşa etmek için çalışmalarımızı ona göre sürdüreceğiz. 4 parça Kürdistan da ulusal birlik olması gerekli. Bunu yükseltmemiz lazım. Halkımız bize bunu buyuruyor. Başarı bizim olacak. Sonu muhteşem olacak”

‘YÜKÜMÜZÜN AĞIR OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

Keskin Bayındır ise, “Kürtlerin üzerinde büyük bir baskı var. Biz de buna göre mücadelemizi sürdüreceğiz. Yükümüzün ağır olduğunu biliyoruz. Bugünden itibaren arkadaşlarımızın bize bıraktığı bayrağı daha yükseğe taşıyacağız. Kürtlerin ulusal birlik hasreti var bunun için bizim omuzlarımızda büyük bir yük biniyor. Bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

ETİKETLER

Editörün Seçimi