Erdoğan: Almanya'daki saldırıyı tüm birimlerimiz takip ediyor

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin açılışında konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Almanya'daki saldırıda hayatını kaybeden gurbetçi vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, ilgili tüm birimlerimiz süreci takip ediyor. Alman makamlarının saldırıyı aydınlatmak için her türlü çabayı göstereceğinden eminim" ifadelerini kullandı.

'MİLLET KÜTÜPHANESİ'NE BAĞIŞTA BULUNMAYA DAVET EDİYORUM'

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Nadide eserlerden oluşan kütüphanesi bulunan tüm ilim, fikir ve sanat erbabımızı, Millet Kütüphanesi'ne bağışta bulunmaya davet ediyorum.

'VATANDAŞLARIMIZA GEREKEN DESTEĞİ SUNUYORLAR'

Öncelikle dün gece Almanya'nın Hanau kentinde meydana gelen menfur saldırıda hayatını kaybeden gurbetçi vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır niyaz ediyorum. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Başta Büyükelçiliğimiz görevlileri olmak üzere ilgili tüm birimlerimiz süreci hassasiyetle takip ediyor, vatandaşlarımıza gereken desteği sunuyorlar. Alman makamlarının, saldırıyı tüm boyutlarıyla aydınlatmak için gereken her türlü çabayı göstereceğine inanıyorum.

'TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK EDİYORUZ'

Bugün ülkemiz ve Ankara'mız için gerçekten tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanemizin açılışı vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

'KÜTÜPHANELER İNSANLIĞIN ORTAK HAFIZASIDIR'

Kütüphaneler insanlığın ortak hafızasıdır. İnsanlığın ortak hafızasını bulabileceğimiz yegane yerler kütüphanelerdir. Nerede bir savaş medeniyet yıkımı varsa ilk hedef kütüphaneler olmuştur.

'KÜTÜPHANEMİZ, 4 MİLYON BASILI ESERE KAVUŞMUŞTUR'

Bugün açılışını yaptığımız Millet Kütüphanesi ile Külliyemizi tamama erdirmiş oluyoruz. Kütüphanemiz, 4 milyon basılı esere kavuşmuştur.

'5 MİLYONU DA AŞAN BİR HACME KAVUŞACAĞIZ'

Bu kitap seferberliğini daha da genişletecek, 5 milyonu da aşan bir hacme kavuşacağız. Buraya bağışta bulunmaya davet ediyorum. Kitap dilencisi olarak diyorsanız ben bunu kabul ederim."

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi